Tesná prehra U15, škoda.

MŠK BK Žiar nad Hronom – Slávia Trnava 63:61 (17:8, 30:36, 42:53)

Strelci Slávia: Laco Novák 13, Palo Veselský 12, Stano Slezák 11, Solo Iweerebor 7, Peťo Bachorík 6, Adam Buček 4, Lukáš Morvay 3, Martin Masaryk a Andrej Náhlik po 2, Jakub Masaryk 1 bod

V prílohe nájdete štatistiku zo včerajšieho zápasu proti Žiaru. Z pohľadu priebehu sme odohrali 4 odlišné štvrtiny – v 1. sme nevedeli streliť kôš a prehrali sme ju 17:8. Naopak dominovali sme v 2. a 3. štvrtine, kedy sme si vybudovali až 14 bodový náskok. Tento sme bohužiaľ neudržali a nepremenené šance nás nakoniec stáli víťazstvo v tesnom závere poslednej štvrtiny. Chlapci však podali bojovný výkon, nastúpili sme v kompletnej zostave čo sa nám zatiaľ nikdy nepodarilo. V 2. a 3. štvrtine sme predvádzali moderný basket s dobrou obranou a rýchlym prechodom do útoku, na záver sme sa však prispôsobili spomalenej hre súpera pri ktorej sme sa nevedeli presadiť v útoku. Štatistika streľby nás trápi aj naďalej (2b – 23/71, 3b – 3/15), nepodržali nás ani trestné hody (6/21) čo bolo nakoniec rozhodujúce – šance si vypracujeme a následne trestuhodne zahadzujeme ☹. Zatiaľ nevieme zužitkovať ani svoju výškovú prevahu pri doskokoch aj pri zakončení.

Posledný 2-zápas sezóny odohráme doma proti Kežmarku a Michalovciam počas víkendu 27-28.4.2019.