Body Slávia: Majerník A. 15, Augustín 10, Rakús 7, Chynoranský 5, Kubovič 5, Široký 4, Jursa 2, Vojtela 2

Slávia Trnava – Junior Levice  35:31

Body Slávia: Majerník A. 14, Augustín 6, Rakús 2, Juhás 2, Vojtela 2, Jursa 2, Kubovič 2, Chynoranský 2, Antal 2, Marko 1

Tréner Rantúch:

V stredu odohralo družstvo U12 dva zápasy proti súperovi z Levíc. Hostia, prezentujúci sa už tradične rýchlym basketbalom, pricestovali do Trnavy vo výrazne oklieštenej zostave. Napriek tomu bolo z ich výkonu cítiť odhodlanie pobiť sa o body do tabuľky. V priebehu oboch zápasov sa tak na strane Levíc ako aj u nás striedali pekné basketbalové momenty nasledované výraznými chybami. Do prvého zápasu sme vstúpili úspešnejšie a podarilo sa nám vyhrať prvú štvrtinu. V priebehu druhej však prebral iniciatívu súper a na polčasovú prestávku sme odchádzali s trojbodovým mankom. Počas tretej štvrtiny sa nám opäť podarilo preklopiť misky váh na našu stranu a predovšetkým Majerník dokázal využiť svoju výškovú prevahu pri hre spod koša. V poslednej štvrtine naši chlapci hnaný túžbou po víťazstve predviedli zatiaľ svoj najlepší výkon v tejto sezóne. V priebehu niekoľkých minút vytvorili náskok a väčšiu porciu minút mohli dostať aj menej skúsení hráči.

Po výhre v prvom zápase u nás nastúpilo uspokojenie a pokles koncentrácie. Vstup do druhého zápasu bol preto z našej strany vlažný a plný nepresností. Individualistická hra proti dobre hrajúcemu tímu z Levíc nemohla priniesť pozitívny výsledok a skóre narastalo v náš neprospech. V druhej štvrtine dominovala obrana a nepresnosti nad útokom a hoci sme ju vyhrali, výsledok 1:0 by sa hodil skôr do futbalového zápolenia ako pod deravé koše. Do tretej časti hry sme nastúpili s cieľom vyrovnať sa súperovi v bojovnosti. Výsledkom bol vyrovnaný stav pred posledným dejstvom. V ňom sme šli mierne do vedenia, no húževnatým Levičanom sa tesne pred koncom podarilo dotiahnuť na rozdiel jediného koša. Úspešnou strelou Antalu sme však dokázali odpovedať a nepripustili sme predĺženie. Pozitíve je potrebné hodnotiť predovšetkým posledné štvrtiny, počas ktorých sme hrali nie len s chuťou, ale aj ako tím. Zároveň si pochvalu zaslúži aj súper hrajúci s viacerymi čerstvo doliečenými hráčmi.