Skúška ohňom pre U14

Dvoma ťažkými zápasmi sa prezentovala naša U14 na domácej palubovke. Kolísavé výkony v oboch zápasoch ukázali jasne, kde nás tlačí topánka.

Slávia Trnava : Prievidza  52 : 84 (29:56)

Body: Rybnikár 18, Náhlik 14, Koza 6, Savara 4, Dobiš 4, Rakús 2, Dušanič 2, Žehnaj 2

Tréner Orgler: V úvodnom zápase sezóny sme privítali družstvo z Prievidze. Od začiatku sa hral rýchly a dynamický basketbal s vysokou úspešnosťou streľby, čoho výsledkom bolo aj veľa bodov v prvej štvrtine 21:29. Po prestriedaní v druhej štvrtine nám súper ukázal svoju silu a výkonostnú vyrovnanosť družstva a vyhral ju rozdielom 19 bodov. V ďaľšom priebehu sa hral vyrovnaný zápas,ktorý dotiahli hostia do víťazného konca. Naši chlapci podali v tomto zápase dobrý výkon, hrali s chuťou, bojovali, ale na minuloročného bronzového medailistu to nestačilo.

Slávia Trnava : Bánovce nad Bebravou 35 : 43 (6:22)

Body: Náhlik 10, Rybnikár 9, Koza 9, Bohm 4, Dušanič 2,Karcz R.1

Tréner Orgler: V druhom zápase sme hrali od začiatku veľmi nekoncentrovane, neorganizovane , s unáhlenou a nepresnou streľbou – za prvý polčas sme dali len 6 bodov, v druhej štvrtine len 1 bod. Ešte aj úvod tretej štvrtiny bol ospalý z našej strany,obrat prišiel až  v závere štvrtiny, keď sme prehrávali už o 24 bodov. Chlapci zapli na plné obrátky až v poslednej štvrtine – začali sme agresívnejšie brániť, získavali lopty a úspešne zakončovali. Zobudili sme sa ale až príliš neskoro a na otočenie výsledku bolo málo času a súper zaslúžene vyhral.

V tejto sezóne sa hrá systémom sobota – nedeľa, čiže v jeden deň len jeden zápas – minulý rok v jeden deň dva zápasy. Na to si chlapci budú musieť zvykať, že odohrať len jeden zápas vo vysokom tempe je málo a po sobotnom zápase sa musia naučiť regenerovať a pripravovať sa aj na nedeĺu, aby podali čo najlepší výkon.