Kadeti s tesnými prehrami…

ŠBK Junior Levice – MBK AŠK Slávia Trnava 84:72 (22:14, 46:40, 59:60)

Body Slávia: Zlocha 13 (TH 6/3, 2 trojky), Kapustík 12 (2/1, 1 trojka), Šimko A. 10 (2 trojky), Kiss 8 (2/2, 2 trojky), Chmelan 8, Šimko M. 7 (1 trojka), Kuchárek 6 (1/0, 2 trojky), Bejda 5 (2/2, 1 trojka), Pavlech 3 (4/3). Trestné hody družstvo 17/11, trojky 28/11.

Tréner Ištok: V sobotu naše novotvoriace sa družstvo vycestovalo na horúcu pôdu, k úradujúcemu majstrovi Slovenska, navyše v lete posilneného o štyroch reprezentantov zo štyroch slovenských klubov. Po úvodnom rešpekte a hľadaní sa, sme naberali sebavedomie a druhú štvrtinu sme po zázračnej trojke Kucháreka dokonca vyhrali v pomere 26:24. Dobrý výkon sme vygradovali v tretej štvrtine, ktorú sme vyhrali 20:13. V tejto fáze stretnutia hlavne vďaka presnej ruke Kissa, ktorý zavelil do rozhodujúceho útoku. Bohužiaľ práve jemu boli hneď v úvode poslednej hry odpískane 3 fauly a následná TCH, ktorá náš tlak zastavila a naopak postavila na nohy, v tom čase trápiaci sa domáci tím. V korektnom stretnutí urobili domáci hráči menej chýb a vybojovali si tak očakávané víťazstvo.

BBK Bánovce nad Bebr. – MBK AŠK Slávia Trnava 62:55 (10:8, 32:16, 52:33)

Body Slávia: Kuchárek 13 (TH 5/3, 2 trojky), Zlocha 10 (2 trojky), Šimko A. 8 (6/6),  Chmelan 8 (1/0), Kapustík 6, Kiss 6, Šimko M. 3 (1 trojka), Pavlech 1 (4/1). Trestné hody družstvo 16/10, trojky 24/5.

Tréner Ištok: V nedeľu si naši chlapci poriadne privstali, kedže zápas v Bánovciach nad Bebravou sa začínal už o 9:00hod. . Po „prespatých“ prvých troch štvrtinách a nesúrodej hre, plnej spontánnych nápadov, mladí trnavčania v štvrtej časti hry ukázali, ako nie je dôležité ráno iba vstať, ale hlavne ZOBUDIŤ SA. Ako správny kapitán zobral na seba zodpovednosť Matej Kuchárek, pridali sa celý zápas neúnavne bojujúci Dodo Zlocha a Ondro Kapustík. Keď necelé dve minúty pred koncom bol stav 58:54 a domáci nevedeli nájsť recept na výbornú obranu hostí, vyzeralo to na dokonalý obrat. Bohužiaľ opakované chyby nášho družstva a tradičné „lopty v prospech“ domácich udržali rozdieľ v skóre pre Bánovce. Jednoducho na víťazstvo nestačí zabrať iba posledných 8 minút, síce aktívnej, kvalitnej, basketbalovej hry, ale je nutné hrať zodpovedne počas celého zápasu. Súperovi gratulujeme k výbornému výkonu a určite sa už teraz tešíme na našich najbližších súperov, už o dva týždne, keď zápasy odohráme kvôli obsadenosti MŠH v Trnave nasledovne:

Sobota (19.10. 2019 o 17:30 hod., v ŠH Sokolovňa v Seredi) – BSC Bratislava.

Nedeľa (20.10. 2019 o 13:00 hod., v mestskej športovej hale Trnava) privítame hlavného favorita na tohtoročný titul, družstvo BK INTER Bratislava.