Kadeti 1 výhra 1 prehra + fotogaléria

MBK AŠK Slávia Trnava – BSC Bratislava 132:55 (31:12, 68:22, 97:39)

Body: Zlocha 29 (TH 4/1), Šimko M. 27 (4/1, 2 trojky), Šimko A. 15 (3 trojky), Urban 13 (3/3, 2 trojky), Kiss 10 (1/0), Kapustík 9 (2/2, 1 trojka), Kuchárek 8 (4/4), Novák 6 (3/2), Chmelan 6, Pavlech 5 (1 trojka), Iwerebor 2 (2/2), Bundzel 2 (2/2).

Trestné hody družstvo 25/17, 9 trojok.

Tréner Ištok: V sobotňajšom zápase naši basketbalisti do 17 rokov nenechali nič na náhodu a suseda z tabuľky porazili výrazným rozdielom. Hostia však pricestovali bez štyroch hráčov základnej zostavy, čo výrazne ovplyvnilo samotný priebeh, ako aj konečný výsledok zápasu. Naši mladí trnavčania, hnaní svojím tohtosezónnym ambicióznym cieľom, ktorým je pre nich  (historicky prvý krát) účasť na Majstrovstvách Slovenska, nenechali nič na náhodu a od prvých minút aktívnou obranou diktovali tempo rýchleho zápasu. Domácich hráčov treba pochváliť hlavne, že hrali ako celok, s výbornou defenzívnou hrou a dobrou kolektívnou hrou v útoku. Za zmienku stojí tiež nadštandartný výkon hráčov (roč.narodenia 2005 – vekom ešte st.žiaci) Šimka a Urbana, ktorým sekundoval tentokrát celý trnavský tím.

MBK AŠK Slávia Trnava – Inter Bratislava 44:75 (4:30, 13:40, 33:59)

Body: Šimko A. 11 (TH 7/6, 1 trojka), Chmelan 9 (4/3), Šimko M. 7 (2/1, 2 trojky), Novák 4 (6/2), Bundzel 3 (1 trojka), Zlocha 2 (2/2), Kapustík 2, Roháč 2 (2/2), Pavlech 2 (1/0), Kuchárek 2, Kiss 0

Trestné hody družstvo 26/16, 4 trojky.

Tréner Ištok: V nedeľu akoby chlapci zabudli na svoj sobotňajší výkon a po katastrofálne ustráchanom úvode nevedeli nájsť recept na kvalitnú agresívnu obranu súpera. Stav po úvodnej štvrtine (4:30) prakticky rozhodol o celom zápase. Našťastie v druhej a tretej štvrtine sa zbavili naši mladíci prílišného rešpektu (9:10 resp. 20:19) a po vyrovnanej poslednej časti hry (11:16), napravili dojem z totálne zbabraného úvodu. Určite však nemohli byť spokojní s výsledkom zápasu a rozhodne ani so svojim výkonom. Dobré momenty ukázal Ondro Kapustík, bojovne hrajúci Dodo Zlocha a všestranne hrajúci Maroš Šimko. Potešiteľný je tiež postupný návrat do dobrej formy Maťa Kucháreka a Adama Šimka. Pred dvoma zápasmi u súperov, v Banskej Bystrici a v Žiari nad Hronom, nás čaká ešte pomerne dosť práce, ale veríme, že práve skúsenosť z tohto zápasu nám pomôže detajlne vylepšiť našu útočnú hru a ešte tvrdo zabojujeme o splnenie našej tohtosezónnej úlohy.