U-17 s dvomi víťazstvami na palubovkách súpera

1. liga Kadeti U17

Zápas č. Z32

ŠKP BBC Banská Bystrica – MBK AŠK Slávia Trnava 65:95 (13:24, 41:48, 58:78)

Chmelan 22 (TH 2/2), Šimko A. 19 (2/2, 5 trojok), Zlocha 17 (4/3), Bundzel 14 (2/2), Novák 8 (4/2), Šimko M. 7 (2/1), Kapustík 5 (1 trojka), Kiss 3 (1/1). Trestné hody družstvo 17/13, 6 trojok.

V tohtovíkendovom meraní síl sme vycestovali najprv v sobotu, k papierovo slabšiemu súperovi, do Banskej Bystrice. Súper bol však na nás veľmi dobre pripravený, rovnako i na našu hru a v prvej polovici zápasu nás výdatne potrápil. Našťastie v tretej štvrtine, pri zúženej rotácii našich chlapcov, sme si nátlakovou hrou vybojovali viacero lôpt (hlavne v prechodovej fáze – v strede ihriska) a rýchlym protiútokom sme získali rozhodujúci náskok. Súper sa nevzdával a sympaticky bojoval až do konca zaujímavého zápasu. Nakoľko si mladí trnavčania svoj náskok v poslednej časti hry udržali, pripísali si tak tretie víťazstvo v súťaži. Pozitívom bola vysoká minutáž všetkých prítomných hráčov, rovnako ako presná ruka Adama Šimka, spoza trojkového oblúka.

Nedeľa 3.11.2019

Zápas č. Z35

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK AŠK Slávia Trnava 71:106 (21:29, 30:52, 45:80)

Chmelan 22, Zlocha 21 (TH 2/1, 2 trojky) Šimko M. 18 (2/1, 1 trojka), Šimko A. 16 (1/1, 3 trojky), Kuchárek 9 (1 trojka), Bundzel 6 (1/1, 1 trojka), Kapustík 6, Kiss 4 (1/0), Takács 2, Novák 2. Trestné hody družstvo 7/4, 8 trojok.

V nedeľu sme narazili na nepríjemné družstvo zo Žiaru nad Hronom. Prvé dva útoky sme zahrali trpezlivo, čoho dôsledkom bolo jednoduché skórovanie spod koša a stav 0:4. Napriek tomuto zisteniu naši mladí „experimantotári“ nepokračovali v úspešnej tímovej a organizovanej hre, ale naopak si začali skúšať „svoje individuálne veci“ a postavili tak svojho súpera na nohy. Celú prvú štvrtinu sme tak museli čeliť tvrdej, miestami až agresívnej hre súpera, ktorému veľmi rýchlo narástlo sebavedomie. Našťastie po viacerých striedaniach sme našli optimálnu zostavu a prvú časť hry sme vyhrali. V druhom dejstve prvého polčasu sme zlepšili herné činnosti, hlavne v obrane a ovládli sme tak výrazne priebeh zápasu. V ostatnej časti hry sme pohodlne kontrolovali situácie pod obidvoma košmi a právom si odnášame ďalšie víťazstvo, od nepríjemného súpera, ktorý určite ešte v ďalšom priebehu súťaže zoberie body našim konkurentom zo stredu tabuľky.

Už v piatok ráno našich kadetov čaká úvodný rozskok dlho pripravovaného medzinárodného turnaja CEYBL (Stredoeurópska liga), v Trnavskej športovej hale, kde privítame špičkové družstvá z Nemecka, Rakúska, Poľska, Česka a Slovenska. Všetkých priaznivcov by sme radi touto cestou srdečne pozvali na túto jedinečnú basketbalovú udalosť v našom regióne !!!!