Náhlik hrdina dnešného zápasu…

Slávia Trnava – BK Levice  59:58 (29:17)

Body Slávia: Náhlik 24, Chynoranský 8, Karcz H. 6, Staviarsky 6, Karcz R. 4, Savara 4, Rakús 3, Dobiš 2, Žehnaj 2

Naša U14 dnes „ušla hrobárovi z lopaty“. 20 sekúnd pred koncom zápasu prehrávali o 3 body, ale správnou taktikou trénera a následne splnením taktických pokynov Náhlik zabezpečil dôležité víťazstvo. Gratulujeme chlapci!

Tréner Orgler:

V sobotu sme odohrali zápas s družstvom z Levíc. Úvod zápasu bol vyrovnaný, ale nám sa podarilo v druhej štvrtine odskočiť súperovi na rozdiel  12-bodov. Hrali sme kolektívne a disciplinovane v útoku, výborne bránili a polčas vyhrali 29 : 17. Aj vstup do druhej časti zápasu nenaznačoval, že by sme sa mali báť o výsledok – stále sme si udržiavali 10-bodové vedenie. Uspokojenie s výsledkom a individualistická hra našich hráčov vrátili súpera do hry a po tretej štvrtine bolo 40 :41 v prospech Levíc. V poslednej časti zápasu sme opäť viedli 51 : 45, ale súper sa nevzdával a sériou 10-tich bodov vyhrával 51 : 55. V tejto časti hry sme hrali veľmi zbrklo, nedokázali sme podržať loptu a chybnými prihrávkami a nedorozumeniami v obrane sme umožnili súperovi ísť do vedenia. My sme sa ale veľkou bojovnosťou vrátili do zápasu a vyrovnali na 55 : 55.  A potom začal nervy- drasajúci záver…

Levičania nám dali 17-sekúnd pred koncom trojku a mysleli si, že už sa nič nemôže stať a odnesú si z Trnavy víťazstvo. Po našom oddychovom čase, kde sme si povedali čo chceme hrať, ostávalo do konca zápasu 17 sekúnd a stalo sa niečo neuveriteľné. Chlapci do bodky zrealizovali náš taktický zámer a vyšlo to, dali sme 4 body, otočili zápas a víťazstvo ostalo doma.

Zápas ako na „hojdačke“ ukázal, že treba hrať vždy až do konca a nikdy sa nevzdávať. Chlapci si za svoj výkon zaslúžia pochvalu a obdiv, takú súdržnosť a bojovnosť nielen na ihrisku, ale aj na lavičke som už dlho nevidel.

Krásne športové – basketbalové dopoludnie vyšperkovali aj rodičia z obidvoch táborov, keď korektne povzbudzovali svojich hráčov a vytvorili skvelú športovú atmosféru a o to nám všetkým ide, hoci vyhrať mohol len jeden a teraz sa šťastie priklonilo na našu stranu.