Kadeti „A“ víťazne, muži napriek dobrej hre s prehrou

KADETI

MBK Karlovka – MBK AŠK Slávia Trnava 42:86 (16:25, 24:46, 28:70)

Body Slávia: Kiss 18 (TH 2/1, 3 trojky), Novák 15 (2/1), Chmelan 14 (2/2), Šimko M. 12 (8/8), Bundzel 12 (4/4, 2 trojky), Kuchárek 6, Šimko A. 5 (1 trojka), Broškovič 2, Iwerebor 2 (1/0).

Trestné hody družstvo 19/16, 6 trojok.

Tréner Ištok: V rýchlom slede pokračovala v sobotu 1.liga kadetov, kde naše novotvoriace sa družstvo vycestovalo na ďaľší dôležitý zápas do Bratislavy. Pre naše „susedné“ družstvo z tabuľky, MBK Karlovka Bratislava, hovorili skúsenosti a hlavne predsezónna výhra z prípravného zápasu, ktorý sme prehrali rozdieľom 30 bodov. Keď k tomu prirátame absenciu kľúčových hráčov Zlochu a Kapustíka (hosťovanie v EYBL –európska mládežnícka basketbalová liga- za Inter Bratislava) a maródku Bendu (autohavária), Roháča a Takácsa (prechladnutie), mali sme trošku obavy o výsledok. Našťastie naši mladí bojovníci nenechali nič na náhodu a od začiatku pristúpili k svojim povinostiam a úloham v zápase zodpovedne a až na pár doskokov súpera pod naším košom aj pomerne úspešne. Zápas tiež výrazne ovplyvnilo nezavinené, nešťastné zranenie súperovho kľúčového hráča Paulisa (č.54), ktorému prajeme skoré uzdravenie. Po úvodnej štvrtine naši rozohrávači zobrali taktovku rýchleho zápasu do svojích rúk a umnou hrou kontrolovali jeho priebeh až do konca zaujímavého stretnutia. Kolektívny výkon v útoku sme korunovali výbornou obranou, keď súperovi sme dovolili (od 9.do 36.minúty) len štyri presné strely z hry !!! Pozitívom bola najmä hra menej vyťažených hráčov z minulotýždňového turnaja CEYBL v Trnave, ale rovnako aj varovný prst, ktoré nám ukázali posledné štyri minúty (od stavu 28:84) po prestriedaní, ktoré sme hanebne prehrali 2:14 …. .

MUŽI

BK Klokani Ivanka pri Dunaji : MBK AŠK Slávia Trnava  88:70

Body Slávia: Chmelan 28, Rantuch 18, Tkáč 11, Kuchárek 5, Pavlech 4, Novák 4, Vavro.

Takmer v kompletnej „kadetskej zostave“ nastúpili muži na palubovke Ivánky, ktorá disponuje kvalitným ostrieľaným kádrom. Prvá a štvrtá časť boli vyrovnané, v druhej časti hry súper ľahko skóroval po školáckych chybách našich mladých hráčov. Treba pochváliť všetkých mladých hráčov, že sa nezľakli fyzickejšieho súpera a hlavne Chmelan predviedol výborný výkon.