Aj levická U17 nám dala pekný Vianočný darček…

MBK AŠK Slávia Trnava – ŠBK Junior Levice 92:71 (27:14, 39:29, 65:53)

Kiss 26 (TH 4/4, 4 trojky), Zlocha 22 (6/4, 2 trojky), Chmelan 13 (2/2, 1 trojka), Šimko A. 8 (1/1, 1 trojka), Kapustík 8 (4/4),  Novák 7 (1/1), Šimko M. 2, Kuchárek 2, Bundzel 2, Urban 2. Trestné hody družstvo 18/16, 8 trojok.

Tréner Ištok:

V nedeľu sa hral (kvôli obsadenosti Mestkej športovej haly v Trnave) v Seredi dobrý kadetský basketbal. Stále zlepšujúci sa „domáci“ chlapci do 17 rokov, hostili úradujúceho majstra Slovenska v tejto kategórii – družstvo ŠBK Junior Levice. Už prítomnosť siedmych reprezentantov na palubovke naznačovala, že pôjde o dobrý basketbal s výbornými individuálnymi výkonmi. Trnavčania začali výborne (9:0), ale hostia hneď po time-oute skóre, na chvíľku vyrovnali. Našťastie pre trnavských mladíkov sa chytil Tibor Kiss (v prvom polčase autor 18 bodov) a presnou streľbou a výbornou obranou zavelil do útoku. Hosťujúci tím ešte v tretej štvrtine, hlavne zásluhou podkošovej dvojice Szabó-Solčánsky, zápas opätovne na chvíľku zdramatizovali (58-51), ale proti boli naši chlapci, ktorí v priebehu pár sekúnd definitívne zlomili odpor súpera. V korektnom stretnutí si tak udržali vedenie, hlavne rozumnou hrou a pripísali si tak veľmi cenné a prekvapivé víťazstvo. Pochvalu si tentokrát zaslúži každý jeden prítomný hráč a veríme, že tento progres sa prejaví aj v „novoročných zápasoch“ 4. a 5. Januára 2020 v Bratislave, proti družstvám Inter Bratislava (sobota) a BSC Bratislava (nedeľa).

Sobotňajší odložený zápas s Bánovcami nad Bebravou sa odohrá taktiež v januári a opresnom termíne Vás budeme informovať.