U13 odohrali prípravný zápas s Považskou Bystricou

BK Považská Bystrica – Slávia Trnava 61:44

Tréner Šušanský: V Piatok, 11.septembra, sme vycestovali na priateľské stretnutie proti družstvu žiakov-U14 Považskej Bystrice. Bolo to naše prvé „zápasové stretnutie“ od Januára, kedy sa všetko pozastavilo kvôli dobre známej pandémie.. okrem iného, nám ruky zväzovala aj skutočnosť, že sme nastupovali do zápasu proti kalendárne o rok starších chlapcov.
Úvod zápasu bol značne poznamenaný nervozitou z našej strany, vyplývajúcich z vyššie popísaných skutočností, a miestami až banálnymi chybami sme dovolili súperovi korigovať skóre a diktovať tempo hry. Až keď sme pochopili, že sa súperovi dokážeme herne vyrovnať, prepli sme na vyššie obrátky. Ťažili sme najmä z hry 1na1, ktorá vyplývala z nášho pomerne dobrého a pochopeného útočného postavenia-5/0, a jej ponúkaných možností. Perličkou našich hráčov bol miestami aj dobre zvládnutý prechod do rýchleho protiútoku, kedy sme okamžite po získanej lopte dodržiavali naše pravidlá, a každý hráč si plnil svoju čiastkovú úlohu. Väčšie nedostatky ale vidím v obrannej časti našej hry. Musíme hlavne zlepšiť návrat do obranného postavenia po neúspešnej útočnej činnosti, kedy práve tento jeden faktor bol pre nás v tomto zápase kľúčový a až „smrtiaci“.
Chcem hlavne pochváliť chlapcov za ich nasadenie a prístup k zápasu. Mali sme možnosť odsledovať si silné stránky, ktoré budeme prehlbovať. Ale aj tie slabé, ktoré budeme vylepšovať a časom odstraňovať z našej hry.
Ďakujem aj súperovým hráčom za ich výkon a zápas.
SLÁVIA DO TOHO!