Rybnikár s Náhlikom na všetko nestačili

Junior Levice – Slávia Trnava  64 : 61 ( 37 : 26 )

Body: Rybnikár 26, Náhlik 20, Koza 6, Karcz R. 2, Savara 2, Dobiš 2, Janáč 2, Staviarsky 1

Tréner Orgler: Na prvý súťažný zápas sme vycestovali do Levíc. Úvod zápasu bol vyrovnaný, ale v druhej časti štvrtiny nám súper odskočil na 10 bodov a v tejto časti zápasu akoby sa prejavila únava z cesty, stratili sme veľa lôpt,stratili  koncentráciu, čo Levice úspešne využili vo svoj prospech a štvrtina skončila 19 : 9. Druhá štvrtina bola vyrovnaná, ale polčas sme prehrali o 11 bodov. Tretia štvrtina bola ako na hojdačke – súper  viedol už aj o 18 bodov, ale my sme v závere obrovskou bojovnosťou znížili na rozdiel 8 bodov. V bojovnosti sme pokračovali aj v poslednej štvrtine a keď už sa zdalo, že súpera preskočíme , znovu sme sa svojimi chybami sami obrali o lepší výsledok.

Aj v tomto zápase sa ukázalo, že ťarcha zodpovednosti za hru je hlavne na dvoch hráčoch – A. Náhlik a M. Rybnikár. Ak chceme v ďalších zápasoch uspieť, musia sa k nim pridať aj ostatní hráči svojou zlepšenou hrou. Veľa stratených lôpt, nízka úspešnosť streľby nielen z hry, ale aj z trestných hodov (15: 5), nízke sebavedomie, aj tieto atribúty sa podpísali  na nepriaznivom výsledku. Pozitívom bola veľká bojovnosť a súdržnosť na lavičke – vzájomné sa povzbudzovanie.