Muži v príprave s prehrou s prvoligistom

IMC Slovakia Považská Bystrica : MBK AŠK Slávia Trnava – 91:55 (51:34)

Body: Orihel 13, Šušanský 9, Ščavnický 9, Kuchárek 6, Michálek 5, Vencelík 5, Labuda 4, Ryban 4

Tréner Rantúch: Družstvo mužov sa predstavilo v prípravnom zápase u súpera z Považskej Bystrice, ktorý štartuje v prvej lige mužov. Očakávanie dominancie domáceho celku sa naplnilo hneď v úvode stretnutia stavom 14:2. Po oddychovom stave sa naši hráči mierne skonsolidovali a v niektorých častiach hry boli súperovi vyrovnaným protivníkom. Bodovo vyrovnaná bola predovšetkým druhá štvrtina, ktorú sme prehrali len o 3 body. Keďže sa jednalo o prípravný zápas, v oboch družstvách dochádzalo k pomerne častej rotácii hráčov s dostatkom minút pre každého z nich. Treba úprimne priznať, že výhru si hráči Považskej Bystrice za svoj výkon zaslúžia. Pre náš tím sa zase jednalo o príležitosť konfrontácie s družstvom z vyššej súťaže. Zápas nám ukázal viaceré nedostatky, na ktorých je potrebné ešte popracovať, ale tiež bojovnosť a zapálenie našich chlapcov pre basketbal. Viacerí hráči svojim výkonom príjemne prekvapili, predovšetkým treba pochváliť jedného z nováčikov v drese Trnavy Borisa Ščavnického.