Kadeti s prvými majstrovskými zápasmi

Máme za sebou už aj kadetský turnaj č. 1 kvalifikačnej časti súťažného ročníka 20/21 a konečne sme si zaknihovali aj prvé víťazstvo.

V piatok sme hrali proti Seredi a začiatok nás môže mrzieť – nezachytili sme úvod zápasu, hráči boli statickí a zľaknutí a súper ťažil z našich chýb v rozohrávke po ktorých skóroval ľahké koše. Prvú štvrtinu sme prehrali o 14 bodov a náskok sme napriek zlepšenému výkonu v ďalšej časti zápasu už nevedeli dotiahnuť. Zradila nás opäť streľba zo všetkých vzdialeností, nevedeli sme premienať dvojtakty (11/27) a nešla nám ani streľba z dvoj (9/34) ani troj-bodovej vzdialenosti (4/25). Navyše sme stratili príliš veľa lôpt – až 27.

V sobotu nás potrápila Karlovka BA. Zápas sme nakoniec zvládli a aj napriek hernému výpadku v 3. štvrtine, kedy nás súper dotiahol na rozdiel 2 bodov, sme vyhrali o 12 bodov. Zlepšili sme pohyb aj obranu, vyvarovali sme sa zbytočných chýb (len 14 strát lôpt za celý zápas) a diktovali sme tempo hry od začiatku zápasu. Streľba bola o trochu lepšia ako v piatok, ale aj napriek 8 trojkám bolo v sobotu naše percento úspešnosti streľby stále veľmi nízke – len 34% celkovo. Bodovo nás potiahli Andrej, Alex a Peter.

Rovnakým výsledkom skončil aj nedeľňajší zápas s Komárnom, akurát v opačnom garde. Opäť sme nezachytili úvod zápasu, nevedeli sme streliť kôš ani z vyložených šancí a prehlari sme úvodnú štvrtinu o 12 bodov. Druhú štvrtinu sme naopak zlepšili pohyb a agresivitu v obrane a polčas sme stiahli na rozdiel 2 bodov. Potom nám však súper opäť ušiel vďaka dobrej streľbe a šnúrou 4 trojok bol rozdiel zvovu dvojciferný v prospech Komárna. V závere zápasu sme stiahli skóre na rozdiel 6 bodov a zdalo sa že sa schyľuje k dráme. Napriek nespornej snahe všetkých hráčov sme však postupne odpadali fyzicky, robili sme školácke chyby v rozohrávke a súper si víťazstvo poistil 7 bodmi v posledných 2 minutách a zaslúžene vyhral. Strelecky sme opäť pohoreli – 2ky (5/30) a 3ky (5/32), jediný hráč ktorému streľba ako tak išla bol Alex (19 bodov). Mrzieť nás môžu hlavne straty lôpt (24) a zbytočné chyby v rozohrávke.

K celkovému hodnoteniu doterajších zápasov KAD (U17) – družstvo sa postupne zohráva a absencia prípravných zápasov + viacero nováčikov v tíme už nie sú pre náš tím prekážkou. Musíme však bezpodmienečne zlepšiť úspešnosť streľby, šancí na skórovanie sme si v každom zápase vypracovali dostatok, len ich ešte nedokážeme premeniť na koše a preto sme vyhrali len jeden z troch víkendových zápasov. Ďakujeme juniorom aj rodičom za účasť na zápasoch a povzbudzovanie nášho družstva, rovnako tak všetkým taxikárom a fotografom za pomoc.

Výsledky a štatistiky našich zápasov:

Lokomotíva Sereď – Slávia Trnava 73:57 (32:18, 47:30, 62:47)

Strelci Slávie: Andrej 14, Peter 12, Kubo a Rado po 10, Alex 8 a Šimon 3 body

Fotky zo zápasu nájdete TU.

MBK Karlovka Bratislava – Slávia Trnava 62:74 (12:17, 27:36, 50:52)

Strelci Slávie: Andrej 21, Alex 20, Peter 17, Rado a Tomáš po 5, Kubo 4 a Matej 2 body

Slávia Trnava – Biosaurus Komárno 62:74 (12:22, 33:35, 44:53)

Strelci Slávie: Alex 19, Peter a Andrej po 10, Tomáš 9, Kubo 6, Rado a Šimon po 4 body

V utorok 21.9.2021 odohráme o 18:00 ďalší z predohrávaných zápasov kadetskej súťaže U17, na Slávii si zmeriame sily s družstvom BSC Bratislava. Všetkých Vás týmto srdečne pozývame na zápas!!!