Omladení muži vyhrali nad Nitrou

MBK AŠK Slávia Trnava – EXIT Nitra 71:57 (polčas 46:25)

Body Slávia: Ščavnický 14, Bisaha 13, Michálek 11, Kuchárek 8, Chmelan 8, Pavlech 7, Rantúch 4, Bejda 3, Labuda 3

Po dlhých 21 mesiacoch sa tento víkend na palubovke Slávie opäť predstavilo družstvo mužov.

Úvod stretnutia, v ktorom domáci nastúpili proti Nitre, bol poznačený výrazným herným výpadkom, keď sa na oboch stranách kopilo viac chýb, ako by sa na kategóriu dospelých patrilo. Naši hráči sa však po niekoľkých minútach dokázali spamätať a postupne prebrali opraty zápasu do svojich rúk. Zaskočení Nitrania  mali problémy v obrane i v útoku, čo sme využili na vytvorenie 16 bodového náskoku, ktorý sa v ďalšom priebehu ukázal ako kľúčový. Pokračujúci nápor viedol v druhej štvrtine k nárastu rozdielu v náš prospech a pomaly sa zdalo, že v stretnutí napredujeme smerom k jednoznačnej výhre.

Po výmene strán sa však situácia začala meniť. Hosťujúci tím pritvrdil a rozvážnou hrou pomaličky začal z náskoku ukrajovať. Po tom, čo začalo mať viacero našich hráčov problém s faulami, koniec tretej a začiatok štvrtej štvrtiny patril jednoznačne súperovi. Zo stavu 57:32 bolo 57:47 a zdalo sa, že sa schyľuje k dráme. Naši chlapci sa však dokázali zomknúť a podarilo sa im zastaviť rozbehnutý Nitriansky vlak. Dokázali sme si ustrážiť výsledok a vstúpili do novej sezóny víťazne.

Napriek viacerým nedostatkom je pozitívne, že sa naše družstvo snažilo hrať rýchly basketbal založený na tímovom výkone. Do stretnutia sa zapojili všetci prítomní hráči, pričom aj mladíci predviedli, že si svoje miesto v družstve mužov zaslúžia.

Ďakujeme tiež divákom z oboch miest za povzbudzovanie, ktoré napomohlo vytvoriť tú správnu zápasovú atmosféru.