U19 s dvoma víťazstvami

Máme za sebou prvé dva zápasy základnej časti U19 a oba sme dotiahli do víťazného konca. Napriek víťazstvám však tréneri neboli celkom sokojní s predvedeným výkonom nášho družstva.

V piatok večer sme cestovali do Považskej Bystrice a prvý polčas sme hrali výborný basket – Solo súkal jednu trojku za druhou a vďaka nepresnej hre súpera sme získali 20 bodový náskok. Po polčase sa však obraz hry otočil, súper na nás zatlačil tvrdou osobkou a nám sa prestalo dariť v streľbe. Navyše sme strácali zbytočne lopty (celkovo až 43 TO) a náš náskok sa stenčil na rodiel 7 bodov v polovici 4tej štvrtiny. Záver sme si však ustrážili a zlepšenou bojovnosťou dotiahli zápas do víťazného konca. Bodovo nás potiahol Solo s 30 bodmi (trojky 6/12), pod košom Palo (17 REBS) s Jakubom (13 REBS) a v rozohrávke a obrane zasa Oskar (5 STL + 10 AST).

Sobotňajší zápas v Trenčíne sa z nášho pohľadu začal veľmi zle, bolo na nás badať únavu zo zápasu v PB a nešla nám streľba z diaľky. Družstvu chýbala energia a bojovnosť, súper nám dával ľahké koše a my sme sa trápili v obrane aj útoku. Polčas sme prehrávali o 10 a za prvých 20 minút zápasu sme dali len 24 bodov (streľba za 3 bola do polčasu len 3/22). Po polčase zavelili k obratu Peťo so Stanom každý dvomi trojkami a súpera sme začali sťahovať. Lavička sa prebudila a jej energia sa dostala aj na hraciu plochu, začali sme sa konečne presadzovať v útoku. 42 bodov v súperovom koši v druhom polčase nakoniec znamenalo víťazstvo pre Sláviu, keď sme v poslednej štvrtine otočili zápas (poslednú štvrtinu sme vyhrali o 11 bodov). Strelecky sa darilo Peťovi s 22 bodmi (trojky 6/9), Palo získal až 22 doskokov.

Výsledky zápasov a strelci:

IMC Slovakia Považská Bystrica – MBK AŠK Slávia Trnava 61:71 (7:19, 17:37, 38:52)

Strelci slávie: Solo 30, Palo 12, Jakub 9, Alex a Oskar po 7, Vilo a Peter po 3 body

Foto + video zo zápasu nájdete TU

BK AS Trenčín – MBK AŠK Slávia Trnava 59:66 (20:14, 34:24, 48:44)

Strelci slávie: Peter 22, Palo 11, Stano a Alex po 9, Jakub 7, Oskar 6 a Solo 2 body Najbližší zápas odohrá kategória U17 budúcu nedeľu 16.10.2021 o 17:30 v Trenčíne