U19 a ich víkendové zápasy

V sobotu sme vycestovali do Handlovej a zápas sme začali vo veľkom štýle. Súpera sme prehrávali v útoku aj v obrane a vybudovali sme si sľubný náskok 7 bodov na konci 1/4. V druhej sme však vybuchli strelecky, nedali sme za 6 minút žiadne koše a súper stiahol náš náskok – polčas sme prehrávali o 2 body. Bohužiaľ naša hra mala klesajúcu tendenciu, katastrofálna streľba doplnená nefunkčnou obranou znamenala konečnú prehru o 25 bodov.

Nedeľňajší zápas v Banskej Bystrici mal identický začiatok – perfektná 1/4 zápasu a naše vedenie v 13tej minúte o 16 bodov. Scenár z Handlovej sa však opakoval aj v Bystrici – prestali sme strieľať koše a súpera sme našimi chybami v obrane dostali späť do zápasu. Na začiatku poslednej štvrtiny sme prehrávali o 7 bodov, avšak družstvo zabojovalo a v nervóznom závere zvíťazilo o 4 body.

Oba zápasy sme odohrali v značne obmedzenej zostave bez vysokých hráčov (Stano, Juraj aj Jakub), veríme, že v nasledujúcom kolo U19 budeme mať širší káder skúsených hráčov.

ŠBK Handlová – MBK AŠK Slávia Trnava 86:61 (13:20, 32:30, 57:44)

Strelci Slávia: Andrej 16, Palo 13, Solo 10, Alex, Šimon a Peter po 5, Nikolas 3, Vilo a Oskar po 2 body

ŠKP BBC Banská Bystrica – MBK AŠK Slávia Trnava 74:78 (11:20, 36:41, 56:49)

Strelci Slávia: Alex, Solo a Palo po 19, Andrej 18, Peter 2 a Oskar 1

Najbližší zápas odohrá družstvo U17 KADETI v stredu 27.10.2021 o 17:00 v Bratislave proti B.S.C.