U13 s jedným víťazstvom

1. zápas: MBK AŠK Slávia Trnava – Šinter Vrakuňa 47 : 32 (17:10, 18:6, 8:10, 4:6)

Body: Dzurek 19, Nagy 12, Vítek 8, Marcián 6, Hiza 2

Komentár trénera Labudu: V prvom zápase sme mali jasný cieľ, a to zabojovať o víťazstvo, čo sa nám v konečnom dôsledku podarilo, nakoľko prvý vzájomný zápas tesne vyhral súper. Treba dodať, že súperovi chýbal najlepší hráč, avšak už od začiatku zápasu sme kontrolovali jeho priebeh a nedali sme súperovi žiadnu šancu. V každom prípade nás musí mrzieť, že naša efektivita po vypracovaných akciách neskončila košom. Dovolím si tvrdiť, že ukazovateľ skóre na našej strane mohol byť aj o 20 bodov viac. Treba však pochváliť všetkých hráčov za viditeľný progres.

2. zápas: Biosaurus Komárno – MBK AŠK Slávia Trnava 47 : 31 (11:11, 18:4, 16:8, 2:8)

Body: Vítek 9, Marcián 8, Nagy 7, Dzurek 4, Hanák 3

Komentár trénera Labudu: V druhom zápase bolo naším cieľom znova zabojovať o najlepší výsledok. Úvod zápasu dokonca naznačoval, že môžeme pomýšľať aj nad víťazstvom, keď stav po prvej štvrtine bol vyrovnaný, avšak druhá štvrtina nám nevyšla podľa predstáv, keď sme znovu doplatili na nízku efektivitu, pričom šancí sme si vypracovali neúrekom, čo je samozrejme veľkým pozitívom. V poslednej štvrtine sme súpera výborne ubránili, keď dokázal zaznamenať len dva body z hry. Samozrejme veľkým pozitívom je, že aj v druhom zápase za sebou sme mali výborný úvod, keď sme sa súpera bodovo držali až do polovice druhej štvrtiny, v niektorých častiach hry dokonca mierne viedli.

3. zápas: MBA Prievidza – MBK AŠK Slávia Trnava 51 : 12 (10:4, 10:2, 20:2, 11:4)

Body: Dzurek 6, Hanák 4, Kršák 2

Komentár trénera Labudu: Do tretieho zápasu sme nastupovali namotivovaní s cieľom podať ešte lepší výkon, ako v predchádzajúcich zápasoch, avšak náš súper bol nad naše sily, najmä po fyzickej stránke, pričom už bolo vidieť únavu na našej strane. Znova nemôžem povedať, že by súper jednoznačne dominoval, aj keď konečný stav bol jednoznačný. Kameňom úrazu bola efektivita, nakoľko hráči sa veľmi pekne dostali až do zakončenia, avšak to už nedokázali premeniť na body.

Turnaj ako celok hodnotím veľmi pozitívne, je vidieť, že hráči zaznamenali individuálny aj herný progres. V každom prípade musím vyzdvihnúť hráčov Dzureka a Víteka, ktorí v každom zápase odovzdali svoje maximum, pričom ich herná produktivita pozostávala, nielen z premených košov, ale aj doskokov a získaných lôpt. Samozrejme treba pochváliť aj ďalších hráčov základnej rotácie: Marciána a Nagya, pri ktorých treba vyzdvihnúť veľké množstvo vypracovaných akcií. V neposlednom rade nemôžeme zabudnúť na hráčov z U12, ktorý vynikali svojou bojovnosťou a sebavedomím.