Víkend plný basketbalu – U14

Slávia TT – Trenčín 69:68

Body: Koza 26b., Kubovič 12b., Savara 10b., Karcz 9b., Augustín 6b., Karell 3b., Jursa 2b., Špánik 1b.

Tréner Šušanský: Basketbalovou ochutnávkou, pred domácim turnajom U14, bolo ligové stretnutie starších žiakov U15 proti družstvu Trenčína. Súper prišiel bojovo naladení a už od prvej minúty bolo cítiť, že nám nechcú dať víťazstvo zadarmo. Túto skutočnosť sme pociťovali až do záverečného hvizdu.. veď, zápas skončil iba rozdielom jedného bodu. Osobne som bohužiaľ opäť sklamaný prístupom hráčov k zápasu, kedy sa nám podarilo „sa prebudiť“ až v tretej štvrtine a až v záverečnej ukázať náš basketbalový um. Považujem to za obrovskú škodu, pretože ak si zoberiete fakt, že nebyť nášho ležerného až prispatého prístupu skoro 3/4 zápasu, celkový dojem z víťazstva mohol byť zadosťučinenejší ako o bod.

Pochvalou aspoň ostáva, že chlapci ukázali rastúcu úroveň svojej hernej inteligencie, kedy za obdobie krátkeho mikrocyklu, sa dokázali adaptovať a naučiť úplne nový koncept postupného útoku. Čo vo veľa prípadoch nie je vôbec jednoduché. Verím tomu, že aj zo záverečných, krásne zakončených situácii, vychádzajúcich práve z vyššie spomínaného útočného konceptu, chlapci pochopili jeho význam a krásu a budeme sa už iba od zápasu po zápas zlepšovať a zdokonaľovať.

Slávia TT – B.S.C. BA 44:66

Body: Kubovič 18b., Koza 13b., Karcz 8b., Karell 3b., Jursa 2b.

Tréner Labuda: V nedeľu ráno nás čakal veľmi dôležitý ligový zápas U14 so súperom, ktorý nás pred týždňom porazil vysokým rozdielom 94:34. Máme za to, že predmetný stav nereflektoval skutočnú kvalitu nášho kádra, avšak chýbalo nám „srdce“, čo sa nám v tejto sezóne stáva často. Naším hlavným cieľom preto bolo, ukázať charakter a srdce zabojovať za náš klub. Už úvod zápasu naznačil, že hráči si vstúpili do svedomia a svedomito bojovali o každú loptu, čo potvrdzuje skutočnosť, že sme súperovi odskočili na rozdiel šiestich bodov, avšak nastolené tempo sme nedokázali udržať až do konca zápasu. Treba tiež dodať, že viacerí hráči základnej rotácie mali na svojom konte vyšší počet osobných chýb, ktoré im nedovoľovali predvádzať agresívnu hru v obrane. Dúfame, že tento zápas naším hráčom ukázal, že dokážu poraziť každého súpera, keď dôsledne dodržiavajú pokyny trénerov  a bojujú o každú loptu.

Trnava – Košice (prípravný zápas): Čo sa týka komentára k nášmu druhému zápasu dňa, už turnajovému žiakov U14, napíšem iba pohľady a smerovania.. je dôležité pochopiť, že s rastúcim vekom a hranou vekovou kategóriou sa miera medzi minutážou „pre všetkých“ pomaly, ale isto prevažuje na minutáž podľa výkonu. Z tohto dôvodu sú už pre chlapcov nesmierne dôležité každé tréningové jednotky a osobný chtíč nezaostávať v hernom výkone, či už individuálne za seba alebo kolektívne v rámci zodpovednosti voči družstvu. Nakoľko je basketbal kolektívny šport a vyhrávajú ho skupiny hráčov a nie jedinec. Posledné zápasy sa nám čoraz viac stáva, že odmysliac si psychologickú stránku detí spojenú s ich prístupom, nám zápasy „pohorievajú“ na striedaní. Či už vynútenom, alebo nie. To znamená, že viac ako dôležité sú práve takéto priateľské stretnutia, aké boli umožnené na turnaji, aby hráči, ktorí sa k vysokej porcii minút v ligovom zápase nedostanú, zbierali chýbajúce minúty a skúsenosti v priateľských stretnutiach. Táto myšlienka bola naším víkendovým nadnesením cieľom nad samotnými víťazstvami.

Trnava – Sereď (prípravný zápas): V poslednom zápase turnaja bolo jednoznačným cieľom vyhrať, čo sa nám v konečnom dôsledku aj podarilo. Pozitívom je, že sme mohli využiť širšiu rotáciu hráčov, ktorí ukázali, že stále basketbalovo napredujú.