Žilina nad sily mužov z Trnavy

MBK Slávia Trnava : Akademic ŽU Žilina – 69:103

Body: Chmelan 18, Kuchárek 17, Labuda 11, Michálek 10, Bejda 4, Pavlech 4, Bisaha 3, Vencelík 2

Tréner Rantúch: Po ďalšej prestávke, ktorá bola vynútená zhoršujúcou sa epidemiologickou situáciou sa na palubovke Slávie opäť predstavilo aj seniorské družstvo. Tentokrát nastúpilo v prípravnom zápase proti účastníkovi 1. ligy zo Žiliny. Pre oba celky to bolo od prerušenia súťaže prvé stretnutie, takže sa dal predpokladať mierne rozpačitý úvod. Ten vyšiel lepšie našim hráčom, ktorí prvú štvrtinu ovládli. Zdobil nás predovšetkým výborný obranný doskok, ktorý súperovi neumožňoval ďalšie šance ku skórovaniu. V útoku sme predviedli tiež viacero pekných momentov a tak sme na konci štvrtiny vyhrávali 24:15. V ďalšom dejstve však už svoje kvality prejavil aj súper. Žilinčania šnúrou 12 bodov manko zmazali. Ich dominancia sa ukázala aj na výsledku kedy si do polčasu vytvorili pohodlný náskok 18 bodov. Po zmene strán sa priebeh hry čiastočne vyrovnal, avšak počas celého druhého polčasu sa jasne ukázal rozdiel medzi 1. a 2. ligou. V závere sa u našich hráčov výrazne prejavil aj nedostatok síl, čo súper využil na pokorenie hranice 100 bodov. Diváci, ktorí prišli našich hráčov povzbudiť mohli vidieť na oboch stranách viacero atraktívnych akcií korunovaných aj efektnými smečmi hostí. Naši hráči potvrdili trend, keď čoraz výraznejšiu úlohu preberajú mladší odchovanci. Za spomenutie stojí predovšetkým výborný výkon Tomáša Chmelana. Verím, že tak on ako i ostatní „mladíci“ budú vo svojom hernom prejave ďalej napredovať a časom sa stanú kostrou mužského basketbalu v Trnave.