MBK AŠK Slávia Trnava : B.S.C. Bratislava – 25:52

Body Trnava: Nagy 7, Vítek M. 6, Dzurek 4, Krajčovič 4, Holobradý 2, Hanák 2

B.S.C. Bratislava : IMC Slovakia Považská Bystrica – 56:38

MBK AŠK Slávia Trnava : IMC Slovakia Považská Bystrica – 31:37

Body Trnava: Dzurek 13, Nagy 6, Marcian 4, Vítek P. 4, Vítek M. 2, Hanák 2

Tréner Rantúch:

Túto nedeľu sme hostili turnaj kategórie U13. Z pôvodne celodennej športovej akcie sa z dôvodu výskytu covidu v družstve Karlovky stal turnaj s tromi účastníkmi. Okrem našich chlapcov si prišli zmerať sily Považskobystričania a Bratislavčania z B.S.C.

Prvý zápas sme odohrali s celkom B.S.C. Po skúsenostiach z predchádzajúceho vzájomného stretnutia sa dala očakávať výrazná prevaha hostí. Už pri ich príchode však bolo zrejmé, že aktuálna pandémia doslova „zamávala“ s ich súpiskou. Súper sa na turnaj dostavil len so siedmimi hráčmi. Táto skutočnosť sa prejavila predovšetkým upustením od celoplošnej osobnej obrany, ktorej prekonanie nám v Bratislave robilo značné problémy. Uvedené skutočnosti spoločne s postupne sa zlepšujúcou hrou našich basketbalových nádejí nám síce neprinieslo dominanciu, avšak priblíženie k súperovi muselo byť zrejmé aj laikovi. Predviedli sme sympatický výkon a na konci stretnutia sme sa dokonca pokúsili o agresívnejšiu obranu. Poslednú štvrtinu sa nám podarilo vyhrať a šnúrou piatich košov v jej druhej polovici sme výrazne upravili výsledné skóre.

V druhom zápase nás čakala Považská Bystrica. Družstvo spod Manína taktiež svoj súboj s B.S.C. prehralo, čo sľubovalo vyrovnanú partiu. Po rozpačitom úvode sme sa postupne začali stále viac a viac presadzovať a napokon sme po prvom dejstve  vyhrávali 9:8. Druhú štvrtinu sme však vôbec nezvládli. Pri prenose lopty a v útoku bola u nás cítiť istá bezmocnosť. Pod súperovým košom sme boli priveľmi statický a okrem hráča s loptou neaktívny. Keď sa k tomu pridalo niekoľko nepremenených „tutoviek“, lepšie hrajúci súper prevzal opraty zápasu do svojich rúk. Vytvoril si 5 bodový náskok, ktorý sa pre zvyšok stretnutia ukázal ako kľúčový. V tretej štvrtine sme ešte dokázali znížiť na 21:22, ale to bolo z nášho pohľadu všetko. V poslednej štvrtine sa hra mierne pritvrdila, vyskytlo sa viacero zranení a vyfauloval sa nám Matúš Vitek. Považská Bystrica si napokon výsledok ustrážila a zaslúžene si od nás odniesla víťazstvo. Zápas nám poukázal na viacero chýb, ktorým odstráneniu je potrebné venovať najbližšie tréningové jednotky.

Trnavu na turnaji reprezentovali nielen hráči z ročníka 2009, ale aj 2010 a 2011. Na našej hre je badať napredovanie, čo dúfam chlapcov povzbudí k ďalšiemu úsiliu na tréningoch. Hráči z mladších kategórií si zase zaslúžia pochvalu za húževnatý výkon. Nezľakli sa súpera a boli plnohodnotnou súčasťou družstva.