U12 a ich výkonnostný posun

MBK AŠK Slávia Trnava – BKM SPU Nitra 31:32

Body Slávia: Kollar Matúš – 11 bodov (TH 1/1), Vítek Patrik – 7 bodov, Čmarada Tomáš – 7 bodov (TH 1/2), Čambál Juraj -2 body, Kršák Andrej – 2 body, Kouba Dávid – 2 body.

Tréner Herega: Ako domáce družstvo sme začínali úvodným zápasom proti družstvu z Nitry (ktoré hrá mimo súťaž, nakoľko v družstve nastupujú aj chlapci narodený v roku 2009). Od začiatku zápasu sme sa ujali vedenia a bojovali sme viac s vlastnými chybami ako so súperom. Súperovi sa nedarilo nás ubrániť na celom ihrisku a tak sa od druhej štvrtiny uchýlil k obrane od vlastnej trojbodovej čiary, čo spomalilo našu hru. V druhom polčase sa už družstvo z Nitry ani nepokúšalo hrať obranu po celom ihrisku a naše neskúsené družstvo neustále narážalo do dvoch, troch brániacich hráčov a strácali sme jednu loptu za druhou. Uchýlili sme sa k „ľahšej“ koncovke a začali sme obstreľovať kôš z poza trojbodovej hranice, čo nebola zrovna cesta k úspechu. Naopak súper využil každú príležitosť zakončiť ľahkým tzv. dvojtaktom, čo nás stálo vedenie. V poslednej minúte sme mali ešte dve príležitosti na zakončenie a zvrátenie stavu v náš prospech, no v prvom prípade sme zakončili zbytočne rýchlo a z veľkej vzdialenosti a v druhom sme nedokázali 6 sekúnd do konca vyhodiť loptu z autu. Strata koncentrácie nás stála víťazstvo. Najväčšiu chybu zápasu som spravil ja, ako tréner, nakoľko som nedokázal do zápasu zapojiť všetkých 10 hráčov, ktorých som mal k dispozícii. Najlepším hráčom zápasu bol súčasne najlepší strelec Matúš Kollár, ktorý urobil obrovský pokrok v individuálnych činnostiach a ide tímu príkladom. Nejde mi ešte nespomenúť výkon Dávida Koubu, ktorý síce nestrieľa vždy najviac bodov, ale rozhodne je to najväčší bojovník z celého nášho družstva a jeho bojovnosť nám musí byť príkladom. Nezvládnutá koncovka a tesný zápas, sú pre každého z nás obrovskou skúsenosťou, preto potrebujeme takýchto zápasov čo najviac.

IMBK Karlovka Bratislava – MBK AŠK Slávia Trnava  33:41

Body Slávia: Čambál Juraj – 18 bodov (2x trojka), Vítek Patrik – 9 bodov (1x trojka), Kollár Matúš – 8  body (1x trojka, TH 1/1), Čmarada Tomáš – 2 body, Kmety Hugo – 2 body, Kršák Andrej – 2 body.

Tréner Herega: Druhý zápas sme nastúpili proti družstvu z Karlovky. Začiatok zápasu bol vyrovnaný a prvá štvrtina skončila nerozhodne 8:8, po našich mnohých nepremenených šanciach, kedy hráči nerešpektujú pravidlá a zakončujú pravou rukou z ľavej strany. V druhej štvrtine sa nám podarilo zvýšiť tlak na rozohrávku súpera, aj vďaka častejšiemu striedaniu, čo malo za príčinu množstvo získaných lôpt a aj polčasový výsledok 10 – 29. Vzhľadom k vedeniu dostala v druhom polčase v úvode šancu zostava, ktorá hráva aj kategóriu U11. V obrane to nebol problém, ale začali sme mať problém so zakončením. Postupne sme začali vracať do hry hráčov z prvej päťky, no túžený výsledok to neprinášalo. Chalani začali v obrane odstupovať, Karlovka dostala veľa priestoru, ktorý postupne využívala. Hnevalo ma najmä nechápanie hráčov významu hry 1na1, čo bude určite predmetom ďalšieho tréningového procesu. Záver zápasu sme našťastie zvládli a verím, že každý dostal dostatočný počet minút, čo je aj cieľom aby si zahral každý a výsledok je iba odmenou za dobre odvedenú prácu.