U12 s novými skúsenosťami

MBA Prievidza – MBK AŠK Slávia Trnava 75:28

Body Slávia: Kollar Matúš – 6 bodov, Černuška Michal – 6 bodov, Vítek Patrik – 4 body, Kouba Dávid – 3 body (1x trojka), Hanák Oliver – 3 body (1x trojka), Čambál Juraj -2 body, Aneta Michal – 2 body, Kmety Hugo – 2 body.

Tréner Herega: Prvý turnajový zápas sme nastúpili proti domácemu favoritovi. Ten dominoval od úvodných minút a prvú štvrtinu vyhralo družstvo z Prievidze pomerom 24:4. Herný prejav našich chlapcov nebol taký zlý, ako naznačoval výsledok. Problém nám robila najmä prechodová fáza do útoku, kde sa pre prihrávku buď neuvoľňoval nikto, alebo všetci. Výsledkom čoho bol polčasový výsledok 44:9. V prestávke sa chlapcom opäť zdôraznili základné pravidlá vyhodenia a následného protiútoku, vďaka čomu sme sa viac krát dostali ku koncovke a súper mal menej priestoru na zakončenie. Celkovo to pre chlapcov z Trnavy nebol taký zlý zápas ako naznačuje konečný výsledok. Hralo sa tvrdo, no v rámci pravidiel bez zbytočného prerušovania, za čo vďačíme aj citlivému posudzovaniu zo strany rozhodcov. V zápase nastúpili všetci zúčastnení hráči a na každom jednom z nich je vidieť veľké zlepšenie.

BSC Bratislava – MBK AŠK Slávia Trnava  49:17

Body Slávia: Kollár Matúš – 5  bodov (TH 1/2), Vítek Patrik – 4 bodov (TH 0/1), Čambál Juraj – 2 bodov, Kmety Hugo – 2 body, Hanák Oliver – 2 body, Aneta Michal – 2 body.

Tréner Herega: Druhý zápas sme nastúpili proti družstvu z BSC Bratislava, už počas rozcvičky bola na našom družstve viditeľná únava a nulová koncentrácia na zápas. Od prvých minút boli chlapci z BSC rýchlejší a hladnejší po každej lopte, napriek tomu sme sa vedeli bez väčších problémov dostať ku zakončeniu, ale tam to skončilo. Na jeden kôš sme potrebovali minimálne 10 pokusov. S pribúdajúcimi minútami, aj napriek rýchlej a širokej rotácii hráčov na ihrisku sa začali kopiť chyby a čerství hráči súpera bez problémov premieňali šance jedna na nula. Polčasový výsledok 26:9 s vyrovnaným súperom, hovorí sám za seba. Bohužiaľ sa v druhom polčase nekonalo prebratie ako proti prvému súperovi z Prievidze, ale zas opäť boli do zápasu zapojený všetci hráči. Proti týmto súperom budeme mať ešte jednu šancu a to na domácom turnaji 21.05.2022, pevne verím v lepší výsledok.

Na koniec už iba konštatovanie, družstvo robí pokroky a aj jednotlivci robia veľké pokroky no väčšina hráčov má málo natrénované čo sa vždy odzrkadlí na tímovom výsledku.