ŠBK Junior Levice : MBK AŠK Slávia Trnava – 32:38 (14:16)

Body: Vítek 15, Kollár V. 8, Nagy 7, Kollár M. 6, Hiža 2, Krajčovič, Černuška, Kouba, Hanák, Holobradý, Čambal, Kršák

IMC Slovakia Považská Bystrica : MBK AŠK Slávia Trnava – 40:19 (34:12)

Body: Vítek 8, Nagy 4, Čambal 4, Hanák 2, Kollár V. 1, Krajčovič, Černuška, Kollár M., Kouba, Holobradý, Hiža, Kršák

MBA Prievidza : MBK AŠK Slávia Trnava – 97:10 (51:6)

Body: Kollár V. 4, Vítek 4, Nagy 2, Krajčovič, Černuška, Kollár M., Kouba, Hanák, Holobradý, Hiža, Čambal, Kršák

Sobota 30.4. patrila v Prievidzi súťažnému basketbalovému turnaju kategórie U13. Keďže sa zúčastnili až 4 družstvá, čakali nás 3 zápasy.

Tréner Rantúch: Prvý z nich proti chlapcom z Levíc. Do haly sme prišli na poslednú chvíľu – 10 minút pred začiatkom stretnutia. Našťastie mali organizátori pre naše meškanie pochopenie a posunuli počiatočný hvizd o 15 minút. Hoci sme v zápase skórovali ako prví, celkový obraz hry naznačoval skôr prevahu súpera. Ktorý dokázal úvodnú štvrtinu vyhrať 5:7. V rovnakom duchu sa niesol aj úvod druhej štvrtiny a za stavu 7:13 sa zdalo, že sa naša šanca na úspech pomaly vytráca. Chlapci sa však nevzdali, znížili početnosť chýb a zlepšili obranu. Odmenou im boli premenené strelecké pokusy. Do polčasu sme tak stihli  nakloniť misky váh na našu stranu. V tretej štvrtine sme predviedli z našej strany asi najlepší výkon túto sezónu. Na ihrisku sme dominovali a vytvorili si náskok ôsmych bodov. V podobnom duchu sa niesla aj posledná štvrtina, na konci ktorej dostali priestor aj menej hrajúci hráči a súper skorigoval stav na konečných 38:32.

V druhom zápase sme narazili na Považskú Bystricu. Obe družstvá už mali jeden zápas v nohách, avšak Považskobystričania mali 1-zápasovú prestávku. Na našej hre sa výrazne podpísala únava kľúčových hráčov zo stretnutia s Levicami, avšak úprimne treba priznať, že sme boli kvalitatívne slabším celkom. Súper nás prevýšil nielen svojou atletickosťou, ale aj po technickej stránke. Hráčom základnej rotácie sme sa nedokázali vyrovnať a bodové manko sme znižovali len pri súperovom prestriedaní.  Hoci sa nám podarilo vyhrať druhú a tretiu štvrtinu, body do tabuľky zaslúžene putovali na stredné Považie.

Na záver turnaja sme si zmerali sily s basketbalovou akadémiou v Prievidzi, ktorá v tejto kategórii patrí medzi úzku slovenskú špičku. Domáci hráči nenechali nič na náhodu a doslova nás prevalcovali. Nevedeli sme sa vysporiadať s výborne hrajúcim súperom a kopili sme veľké množstvo chýb. Zdalo sa, že naši chlapci hrali ako sa hovorí „na pol plynu“. Chýbala nám rýchlosť aj agresivita. Zápas bol pre nás náročný aj psychicky. V snahe zabojovať sme opustili trénované činnosti a uchýlili sme sa k výraznému individualizmu, ktorý však nikdy k výhre nevedie. Výsledný stav 10:97 zodpovedá dianiu na ihrisku. Chlapci mali možnosť vidieť, kam sa dá v basketbale napredovať. Dúfam, že nám vysoká prehra neprinesie depriváciu, ale zvýši našu ctižiadostivosť pracovať na svojich nedostatkoch.

Za celý turnaj by som chcel pochváliť Matúša Víteka, Alexandra Nagya a Vincenta Kollára, ktorí boli oporami družstva. Poďakovať tiež treba Alexovi Marcianovi, nakoľko napriek svojim povinnostiam prišiel chlapcom pomôcť aspoň na posledný zápas. Za hráčov z U12 treba vyzdvihnúť výkon Matúša Kollára a Andreja Kršáka.