U12 s dohrávkou na Interi

MBK AŠK Slávia Trnava – IMC Slovakia Považská Bystrica 24:34

Body Slávia: Vítek Patrik – 8 bodov (TH 4/8), Čambál Juraj – 5 bodov (1x trojka), Čmarada Tomáš – 4 body, Kollar Matúš – 2 body, Kouba Dávid – 2 body, Černuška Michal – 2 body, Kršák Andrej – 1 body (TH 1/2), Anetta Michal – 0 bodov, Kliman Matúš – 0 bodov, Nagy Milan – 0 bodov, Hanák Oliver – 0 bodov, Čambál Pavol – 0 bodov.

Netradične pre našu kategóriu sme turnaj plánovaný 07.05.2022 (sobota) na Interi v Bratislave predohrávali v piatok 6.5.2022, kde sme sa stretli s domácim favoritom Inter Bratislava a na oko diváka vyrovnaným súperom z Považskej Bystrice. Prvým súperom nám bolo práve vyrovnanejšie družstvo Považskej Bystrice. Možno to bolo únavou hráčov, po školských povinnostiach alebo iba zlým mentálnym nadstavením, no už naša rozcvička naznačovala, že to nebude práve náš najlepší zápas. Podmienky sme však mali všetci rovnaké. Vstup do štvrtiny bol presne ako naša rozcvička, bez energie, nulová schopnosť sústrediť sa na vlastné zodpovednosti a pravidlá, ktoré máme nadstavené, výsledkom čoho bol stav po prvej štvrtine 2:11. Druhú štvrtinu sa nám podarilo zlepšiť prechod do útoku a zvýšili sme tlak na rozohrávku súpera, vďaka čomu sme získavali viac lôpt a viac šancí na skórovanie. Polčasový výsledok bol takmer vyrovnaný 16:17. Druhý polčas sa však niesol v znamení našej nemohúcnosti na koncovke, šancí sme mali viac ako dosť, no chýbal nám um alebo povestne české „ŠTESTÍČKO“. V obrane sme dokázali po celý zápas bojovať a súper neskóroval jediný ľahký kôš, čo ma ako trénera nesmierne teší. Chlapci robia obrovské pokroky, no stále nám chýba koncentrácia v zápasoch s vyrovnanými súpermi.

Inter Bratislava – MBK AŠK Slávia Trnava  55:14

Body Slávia: Kouba Dávid – 5 bodov (1x trojka), Vítek Patrik – 4 bodov (TH 0/2),  Kollar Matúš – 2 body, Čambál Pavol – 2 body (2009), Kršák Andrej – 1 bod (TH 1/2), Čambál Juraj – 0 bodov, Čmarada Tomáš – 0 bodov, Černuška Michal – 0 bodov, Anetta Michal – 0 bodov, Kliman Matúš – 0 bodov, Nagy Milan – 0 bodov, Hanák Oliver – 0 bodov.

Do druhého zápasu sme nastúpili, unavení a sklamaní z predchádzajúceho zápasu. Basketbalovejší hráči Interu sa ujali vedenia od prvých minút a v basketbalových činnostiach sme im neboli vyrovnaným súperom. Držali sme sa iba vďaka našej bojovnosti a koniec štvrtiny bol 19:7. V ďalších štvrtinách sme začali strácať veľké množstvo lôpt a bohužiaľ sa nám vôbec nedarila streľba zo žiadnej z pozícií. Za ostatné tri štvrtiny sme boli schopní skórovať iba 7 bodov a s tým sa žiaden zápas vyhrať nedá. Treba však dodať, že výsledok v žiadnom prípade nezodpovedá priebehu zápasu. Počas zápasu sme súperovi zobrali relatívne veľa lôpt, no ľahkovážne sme ich aj strácali. Vypracovali sme si veľa dobrých šancí, no naša nízka úspešnosť streľby a naopak súperova vysoká úspešnosť sa podpísali pod koncový výsledok 55:14. Každý zápas a každá minúta pre hráča na ihrisku sú nenahraditeľné skúsenosti, posúvajú nás vpred ako jednotlivcov, ale aj ako kolektív. Hráči sa musia naučiť si navzájom viac dôverovať, odmenou im bude väčšia voľnosť na ihrisku a myslím, že by sa to prejavilo aj na výsledkoch s vyrovnanejšími súpermi. Na záver už len dodám, že moju dôveru si chlapci už dávno získali.