Zlepšené výkony U12

MBK AŠK Slávia Trnava – BSC Bratislava 28:54
Body Slávia: Čambál Juraj – 7 bodov (1x trojka), Vítek Patrik – 6 bodov, Kollar Matúš – 5 bodov (TH 2/1), Kouba Dávid – 4 body (TH 2/2), Nagy Milan – 4 body (1x trojka TH 2/1), Aneta Michal – 2 body, Kmety Hugo – 0 bodov (TH 2/0), Kršák Andrej – 0 bodov, Čmarada Tomáš – 0 bodov, Čambál Palko – 0 bodov (r.n. 2012).
Tréner Herega: Prvý zápas sme začali proti súperovi z Bratislavského BSC a z prvej štvrtiny nás môžu trápiť najmä nepremenené šance, kedy sa naša úspešnosť pohybovala zase okolo 10% a veľké množstvo kontroverzných faulov. Družstvo BSC využilo prvú štvrtinu na nácvik streľby trestných hodov kedy strieľali 14 pokusov. Obraz hry sa ani v druhej štvrtine nezmenil, nestíhali sme registrovať zmenu držania lopty a dostavali sme veľa bodov z rýchlych protiútokov, rozhodcovský meter ostal tiež nezmenený a družstvo BSC sa postavilo na čiaru TH 10x. Z prvého polčasu ma mrzí iba naša mizerná úspešnosť streľby, obraz hry nebol taký zlý ako nasvedčoval polčasový výsledok 14:29, bohužiaľ sme neboli schopní sa presadzovať z dobrých príležitostí. Do druhého polčasu sme vstúpili koncentrovanejší a náš prechod do protiútoku bol plynulejší, vďaka zlepšenému uvoľňovaniu sa hráčov pre prvú prihrávku. Po prechode na útočnú polovičku sa vyskytol nový problém a tým boli stratené lopty. Zlé držanie lopty a neschopnosť prihrať spoluhráčovi sa podpísali pod výsledok našej najhoršej štvrtiny, ktorú sme prehrali 2:13. V poslednej štvrtine sa chlapci upokojili začali si viac dôverovať, ako aj svojim spoluhráčom čo sa prejavilo najmä na menšom počte strát a zlepšenej úspešnosti streľby. Rozhodcovia z môjho pohľadu v druhom polčase zrovnali meter, hra bola plynulejšia a družstvá už hádzali iba po 2 TH. Chlapci bojovali až do posledných minút, zápas bol pre nich ťažký najmä keď po prvom polčase mali problém s osobnými chybami až 4 hráči, z čoho jeden z lídrov družstva nedohral ani 3 štvrtinu. Celkovo by som pochválil chlapcov za zlepšenú obranu 1na1 a zlepšenie uvoľnenia bez lopty.

MBA Prievidza – MBK AŠK Slávia Trnava 64:50
Body Slávia: Kollár Matúš – 22 bodov (TH 1/0), Čambál Juraj – 8 bodov (TH 2/2), Čmarada Tomáš – 6 body (TH 2/2), Kršák Andrej – 4 body, Vítek Patrik – 3 body (TH 4/3), Kouba Dávid 3 (1x trojka, TH 2/0), Kmety Hugo – 2 body, Aneta Michal 2 body, Čambál Palko – 0 bodov (r.n. 2012), Nagy Milan – 0 bodov.
Tréner Herega: Ďalším súperom bola basketbalová Prievidza. Oboch súperov poznáme nakoľko sme s nimi odohrali v posledných 3 mesiacoch 3 turnaje. Prievidza z môjho pohľadu ako jeden z ašpirantov na finalistu tejto kategórie, nastúpila suverénne a po rýchlom zisku dvoch lôpt sa ujali vedenia. Našim chlapcom chvíľku trvalo kým sa rozkukali a začali hrať ako keby nemali čo stratiť, však aj nastupovali proti favoritovi. Chlapci hrali agresívne v obrane a plnili si na 100 % svoje povinnosti, čo robilo hráčom z Prievidze očividne nemalé problémy, pravdepodobne očakávali ľahšieho, odovzdanejšieho súpera. S výsledkom prvej štvrtiny 18:12, som bol spokojný ako aj s prejavom hry, samozrejme nie úplne (ale tak ukážte mi trénera, ktorý je na 100% spokojný). V druhej štvrtine zápasu som sa snažil zapojiť viacero hráčov a dať, každému zo základnej rotácie aspoň 2 minúty na lavičke, na vydýchnutie. Čo sa z pohľadu polčasového výsledku zdalo ako chybou, nakoľko mladší hráči, neboli schopní plnohodnotne konkurovať o rok či dva starším chlapcom, ale na druhú stranu zbierali cenné skúsenosti a ťažké minúty na ihrisku. Polčas skončil 38:20. V druhom polčase musím chlapcov pochváliť najmä za obranu, takmer všetci dodržiavali obranné postavenie a po zisku lopty nasledovali rýchle protiútoky, ktoré sa nám na rozdiel od predchádzajúceho zápasu darilo premieňať. Do zápasu sa opäť zapojila celá zostava, 10 statočných. Slová chváli si nechám až na pondelkový tréning a tak len na záver výsledok druhého polčasu 26:30 pre Trnavu.