Domáci turnaj U13

Cez víkend privítala domáca Slávia Trnava hostí zo Serede a Topoľčian. Bola to dobrá príprava na sezónu…

MBK AŠK Slávia Trnava – BK Lokomotíva Sereď 62:51

Body Slávia: Kollar Matúš – 18 bodov, Aneta Michal – 8 bodov, Hanák Oliver – 8 bodov, Čmarada Tomáš – 8 bodov, Kouba Dávid – 6 bodov, Vítek Patrik – 4 body, Grimek Nikolay – 4 body,  Černuška Michal – 2 bodov, Kmety Hugo – 2 body, Kliman Matúš – 2 body, Nagy Milan, Rapavý Matúš.

Tréner Herega: Domáci turnaj sme otvorili proti družstvu zo Serede, kde sa podľa vzájomnej dohody prišli predviesť aj traja chlapci narodený v roku 2009. Zápas sme začali dobre, chlapcom sa darilo v obrane a taktiež nám vychádzal prechod do rýchlych protiútokov. Bohužiaľ sme sa počas celého zápasu trápili s koncovkou, vďaka čomu sme mali drámu až do posledných minút. Do zápasu nastúpilo všetkých dvanásť hráčov.

Topoľčany – BK Lokomotíva Sereď 57:35

Druhý zápas sa odohral medzi dvoma družstvami, ktoré sa stretli po prvý krát. Zápas mali chlapci z Topoľčian pevne v rukách od samotného úvodu, kedy prvú štvrtinu vyhrali v pomere 7:18. Únava z prvého zápasu bola cítiť z hráčov Serede, ktorí si rovnako ako Trnavskí chlapci po prvý krát vyskúšali 10 min štvrtiny. Druhý zápas sa po dohode trénerov hral už iba 4 x 8 min. Družstvo Topoľčian až do konca zápasu prehralo iba tretiu štvrtinu a to v pomere 13:14, takže si pripísali prvú výhru na turnaji.

MBK AŠK Slávia Trnava – Topoľčany 28:50

Body Slávia: Černuška Michal – 6 bodov, Kliman Matúš – 6 bodov, Oliver Hanák – 4 body, Čmarada Tomáš – 4 body, Nagy Milan – 4 body, Kollar Matúš – 2 body, Kouba Dávid – 2 body, Kmety Hugo, Aneta Michal, Nikolaj Grimek.

Tréner Herega: Tretí zápas sme nastúpili proti dominantným Topoľčanom, čo sme pocítili hneď v prvej štvrtine ktorú sme prehrali  v pomere 4:14, najmä zlou koncovkou a zlým vyhodením. V druhej štvrtine sa nám čiastočne podarilo zlepšiť zakončenie, ale neustále sme strácali veľa lôpt pod vlastným košom, čo viedlo k ľahkým zakončeniam súpera.  Postupne sa medzi chalanmi začala šíriť akási nedôvera, voči svojim spoluhráčom čo malo za následok veľké množstvo unavujúcich individuálnych akcií, ktoré končili stratou lopty. Z veľkej miery aj únava z ťažkého prvého zápasu sa nám už nepodarilo skoncentrovať na jednotlivé herné činnosti a nedokázali sme zo zápasom už nič urobiť. Aj v tomto zápase nastúpili všetci hráči, takže pre každého hráča sú to skúsenosti z odohratých minút. Turnaj rozhodne splnil účel, pevne verím, že deti sa zabavili a každý si aj niečo odniesol.