Tesná výhra a prehra v Bratislave

Inter BA „B“ – Trnava 69:67
Body: Ilavský 31, Sečeň 12, Michálik 6, Lipták 5, Žigray 1 (Mlynek 11, Novomestský 2, Treflík 0, Fekonja 0, Synak 0)
Trnavčania povzbudení víťazstvom zo soboty, opäť začali útočným basketbalom a v prvej štvrtine držali krok s rezervou Interu BA. Druhá štvrtina bola asi najhoršia akú odohrali Trnavčania v základnej časti. Tento fakt sa podpísal na celý priebeh zápasu a ani dobrý výkon rozohrávača Ilavského (autor 31 bodov) nepomohol hosťom stiahnuť náskok domácich. Jedno je ale isté, s týmto tímom sa Trnavčania stretnú až v budúcej sezóne, pretože Inter bude bojovať o záchranu v tejto súťaži.

Petržalka – Trnava 64:66
Body: Michálik 21, Ilavský 17, Lipták 13, Sečeň 9, Treflík 2 (Lešický 4, Mlynek 0, Fekonja 0, Žigray 0)
Zápasy týchto dvoch tímov vždy priniesli dobré zápasy a bolo tomu tak aj v tomto prípade. Pred dobrou diváckou kulisou sa odohral dramatický zápas až do poslednej sekundy. Hneď úvodom ukázali hostia prečo im patrí prvá priečka v tabuľke a hlavne útočnou silou Michalíka a Ilavského prvú štvrtinu vyhrali o 5 bodov. V druhej sa k nim pridal kapitán Lipták (autor 13 bodov) a náskok narástol na 11 bodov. Po oddychovom čase domácich Petržalčania zmenili systém obrany a postupne zastavili hostí v ich aktivite. Polčas sa skončil nerozhodne 33:33. Domáci sa v druhom polčase otriasli zo slabého výkonu z prvej časti hry a celú túto časť vyhrávali o 3-5 bodov. Dráma pokračovala až do konca zápasu, keď Treflík vyrovnal minútu pred koncom, a po strate lopty domácich Ilavský sekundu pred koncom zariadil víťazstvo. Hostia týmto víťazstvom urobili veľkú radosť fans a zabezpečili si definitívne postup do hornej osmičky, kde sa pobijú o extraligu.