Muži prehrali v Petržalke

MŠK Iskra PETRŽALKA – MBK AŠK Slávia TRNAVA  84 : 76  ( 22:23, 41:39, 64:58 )

 

štvrtiny :  22:23,  19:16,  23:19,  20:18

 

Body za MBK :  Pozdech 20, Hanusek 16, Hirner 15, Rantuch 13, Švenk 8, Pinček  a Vencelík po 2, Kohút, Marčok, Stanček

Muži Slávie cestovali na svoje ďalšie ligové stretnutie k svojmu dlhodobému rivalovi do Petržalky.  Na zápas nastupovali stále ešte bez zranených opôr Mlyneka, Zaťko, Trepáča a Lukšíka, ale aj napriek tomu držali s domácim favoritom krok keď prvú štvrtinu vyhrali o bod.

Aj počas druhej štvrtiny bolo skóre po celý čas vyrovnané i keď obe družstvá kopili množstvo chýb a úroveň hry nenasvedčovala, že proti sebe hrajú družstvá, ktoré bojujú o postup do prvej šestky. 

Po polčase sa hra družstiev nejako nezmenila i keď domáci odskočili Slávistom na rozdiel šiestich bodov, ale na hre Trnavy sa prejavili slabšie skúsenosti a aj úbytok síl. To domáci využili na to, aby si vedenie ustrážili do konca a zápas vyhrali. Za hostí odohral zatiaľ svoj najlepší zápas v sezóne Pozdech autor 20 bodov z toho 5 úspešných trojek. 

 

Tréner Suchoň: Bohužiaľ na Petržalku sme prišli oslabení o viacerých hráčov užšej rotácie.

Chcem sa chlapcom poďakovať za odhodlanie a snahu, ktorú do zápasu dali. Škoda len, že náš mladý tím sa nedokáže vyvarovať obrovskému počtu chýb (v tomto zápase 25 stratených lôpt). Taktiež sa nám nedarila v dnešnom zápase streľba zpod koša kde sme trestuhodne zahodili viacero výborných pozícií. Toto všetko malo vplyv na to že sme nedokázali súpera prehrať a priviesť si z palubovky Petržalskej Iskry víťazstvo.

Aj tak chcem chlapcom poďakovať a družstvo ukázalo že má potenciál bojovať v akomkoľvek zložení proti ktorémukoľvek súperovi.

 

Jozef Suchoň

DSC_5234