Muži podľahli doma Považskej Bystrici

MBK AŠK Slávia TRNAVA – IMC Slovakia POV. BYSTRICA  74 : 90  ( 22:22, 39:49, 58:68 )

štvrtiny : 22:22; 17:27; 19:19; 16:22

Body za MBK :  Hanusek 16, Pozdech 15, Rantuch 11, Zaťko 5, Hirner 4  ( Marčok 9, Trepáč 9,  Švenk 3, Stanček 2, Kohút, Pinček, Vencelík )

Pod trnavské koše pricestoval líder tabuľky družstvo IMC Slovakia Považská Bystrica a očakával sa dobrý basketbal. Domáci nastúpili už aj s uzdravenými hráčmi Zaťkom a Trepáčom. Hneď od úvodu prvej štvrtiny bolo vidieť na obidvoch družstvách veľké odhodlanie, keď hlavne pre domácich to bol dôležitý zápas v boji o prvú šestku. Prvé dejstvo prinieslo asi najkvalitneší basketbal keď sa ani jednej zo strán nepodarilo výrazne bodovo odskočiť. Aj v úvode druhej štvrtiny bola hra vyrovnaná, ale posledné tri minúty Trnavčania nezvládli a ich polavenie súper trestal a odskočil na polčasový desať bodový rozdiel. Druhý polčas už nemal takú kvalitu ako prvý a hostia si desať bodový náskok udržiavali. Hráči Slávie s úbytkom síl začali viac chybovať, taktiež sa im nedarila ani streľba a aj preto sa už na súpera nevedeli bodovo dotiahnuť. Považskobystričania si víťazstvo postrážili a odnášajú si z Trnavy dva body.