Muži konečne „zabrali“ a porazili Prešov

MBK AŠK Slávia TRNAVA – PU PREŠOV / Iskra SVIT „B“ 87 : 73 (23:12, 40:28, 66:51)
Body Slávia: Hanusek 23, Mlynek 19, Trepáč 17, Hirner 4, Pinček 2 (Vencelík 9, Rantuch 4, Stanček 4, Masaryk 3, Pružinec 2, Herceg 0)
Trnavskí basketbalisti sa na domácej palubovke vrátili po viac ako dvojmesačnej pauze a privítali súpera z východného Slovenska PU Prešov. Hostia pricestovali v oklieštenej zostave a všetko nasvedčovalo tomu že Slávisti to budú mať jednoduché a poľahky zvíťazia. Úvodná štvrtina síce patrila domácim kde si vytvorili dvojciferný náskok no bohužiaľ vďaka nepresnostiam v druhej štvrtine a veľkému počtu stratených lôpt sa rozdiel vo skóre nezvyšoval. Do druhého polčasu nastúpili lepšie hráči Prešova, ktorým sa začala dariť streľba a priblížili sa Trnavčanom na rozdiel ôsmich bodov. Našťastie v tom momente Slávisti zapli zase na vyšší stupeň a znova odskočili hosťom na rozdiel 18 bodov. Vedenie si postrážili až do konca zápasu a zaslúžene vyhrali. V zápase dal tréner až trom novým hráčom keď postupne do boja zasiahli Masaryk, Pružinec a Herceg.
Tréner Suchoň: Od začiatku sme vedeli, že nás nečaká ľahký zápas nakoľko po prehrách ktoré prišli sme stratili hernú istotu. To sa odzrkadlilo aj na tomto zápase, kde si osobne myslím sme mali dominovať a vyhrať ho rozdielom triedy. Bohužiaľ nevieme sa zbaviť úplne zbytočných strát a taktiež máme rezervy v osobnom bránení. Aj napriek tomu som rád, že sme zápas zvládli. Dominanciu sme mali najmä pod košmi kde súper nevedel ubrániť Hanúseka s Mlynekom. Taktiež som rád, že sa čoraz viac presadzuje Trepáč, ktorý má potenciál výraznejšie napredovať. Cez týždeň sme káder doplnili ďalšími hráčmi Pružinec a Masaryk, ktorí určite zdvihnú konkurenciu v mužstve a po návrate Kohúta, Švenka, Pozdecha a Marčoka sa môžeme znova dostať na výkony z októbra.