Zápasový maratón U15

Máme za sebou náročný týždeň. Odohrali sme 4 dobré stretnutia, ukázali sme silu nášho družstva aj proti silným súperom. Ďakujeme všetkým chalanom, ktorí si odkrútili tento basketbalový kolotoč. Chalani si zaslúžia veľké ĎAKUJEM.
Bohužiaľ tieto stretnutia nevymazali stratu, ktorá vznikla po zápase so Žiarom. Pripomínam, že ak zostávajúce stretnutia dopadnú podľa papierových predpokladov, budeme mať so Žiarom rovnaký počet bodov a nepostúpime do lepšej skupiny vďaka horšiemu skóre zo vzájomných zápasov. Do lepšej skupiny (1-8) postupujú prvé štyri družstvá zo skupiny Západ, ostatné družstvá budú hrať v skupine 9-16.
Zostávajúce stretnutia:
– Trnava – BSC (03.03.)
– Považská Bystrica – Žiar (22.02.)
– Žiar – Levice (03.03.)
Takže držme palce Leviciam a hlavne Považskej Bystrici. Hádam Ester Ledecká nevyčerpala všetky športové prekvapenia.
Samozrejme treba prísť povzbudiť 03.03 na posledný zápas základnej časti s BSC.

Výsledky:
Nedeľa 18.02.2018
MBK AŠK Slávia TRNAVA – BK Inter BRATISLAVA 57:71 (polčas 24 : 36)
Body Slávia: Šimko 21, Kuchárek 12, Kiss 9, Chmelan a Omasta po 4, Ištok 3, Roháč a Bundzel po 2, Juríček, Kolarovič, Rampach

Sobota 17.02.2018
MBK AŠK Slávia TRNAVA – TJ BO Strojár Malacky 42:41 (polčas 18 : 22)
Body Slávia: Bundzel 11, Juríček 9, Kiss 8, Kuchárek 6, Chmelan 3, Rampach a Bejda po 2, Roháč 1, Kolarovič, Omasta

Štvrtok 15.02.2018
MBA Prievidza – MBK AŠK Slávia TRNAVA 69:85 (polčas 36 : 38)
Body Slávia: Šimko 33, Kuchárek a Bejda po 11, Roháč a Chmelan po 10, Bundzel 5, Kiss 3, Juríček 2, Kolarovič, Rampach

Pondelok 12.02.2018
MBK AŠK Slávia TRNAVA – ŠBK Junior Levice 55:71 (polčas 28 : 32)
Body Slávia: Šimko 16, Kuchárek 15, Chmelan 8, Bejda, Bundzel po 4, Pavlech, Roháč po 3, Kiss 2, Kollár, Rampach, Takács

Proti favoritovi našej skupiny (BK Inter Bratislava) sme nastúpili odhodlaní získať chýbajúci bod na postup zo skupiny. Nestalo sa tak, so súperom sme držali dlho vyrovnaný zápas, ale nakoniec sa ukázala sila Interu, ktorý zaslúžene postúpi z 1. miesta skupiny západ. S Interom bol stav 36:43 tesne pred koncom 3. štvrtiny, tu prišla 15 bodová šnúra na 36:58 a zápas bol rozhodnutý. Chalani sa snažili až do poslednej sekundy.

Zápas s TJ BO Strojár Malacky, ktoré hrajú mimo súťaž, bol skôr príležitosťou na tréning pred zápasom s Interom. Zápas bol vyrovnaný. Súper si vytvoril sľubný 10-bodový náskok, ale v závere stretnutia musel doťahovať ten náš. Víťazstvo samozrejme teší, škoda, že sa neráta do postupovej tabuľky. Pre zaujímavosť, naše družstvo ešte s Malackami nikdy neprehralo.

Na zápas s MBA Prievidza sme odchádzali s obavami o výsledok (choroby, lyžovačky) a tiež pre rešpekt z posledných dobrých výsledkov MBA. Nakoniec sa naše obavy nenaplnili. Vyrovnaný bol iba 1. polčas, na začiatku 3. štvrtiny sme si 16-bodovou šnúrou vytvorili pohodlný náskok, ktorý sme si udržiavali až do konca. V zápase padli dve sezónne maximá: Adam Šimko nastrieľal 33 bodov a družstvo dalo 85bodov v jednom zápase.

V prvom polčase s ŠBK Junior Levice chalani hrali dobrý kolektívny basketbal. Našou hrou sme držali krok s favoritom zápasu: po prvej štvrtine sme viedli 18:17, v polčase bol celkom priaznivý stav 28:32. Rozhodujúca pre zápas bola 3. štvrtina, v ktorej sme nestačili na lepšieho súpera a ktorú sme prehrali 6:20. Hoci sme vyhrali dve štvrtiny, Levice si odvážajú 2 body.