Budúci kadeti získali skúsenosti na turnaji v Bratislave

Družstvo U15 sa zúčastnilo Veľkonočného turnaja BSC Bratislava. Turnaja sa zúčastnili 3 družstvá:
MBK AŠK Slávia TRNAVA: oklieštené družstvo zložené z 8-mich hráčov našej U15 a nováčika MBK – Stana Slezáka (č.11), ročník 2004.
Besterce KK (Maďarsko): družstvo zložené z hráčov ročníkov 2002(3x), 2003 a 2004
BSC Bratislava: družstvo kadetov, 11 hráčov ročníka 2001,2002 doplnené o 4 hráčov ročníka 2003.

MBK AŠK Slávia TRNAVA – Besterce KK Salgótarján 60:47 (polčas 29:21)
Body Slávia: Kuchárek 32 (7 trojok, TH 8/5) , Bejda 10 (TH 3/2), Chmelan 10, Pavlech 6 (TH 1/0) Roháč 2, Juríček, Melišík, Slezák, Kolarovič
Celkom: 7 trojok, TH 12/8

MBK AŠK Slávia TRNAVA – BSC Bratislava 46:84 (polčas 19:40)
Body Slávia: Chmelan 15 (TH 1/1), Roháč 10 (TH 2/0), Juríček 7 (TH 2/1), Pavlech 6, Melišík 4, Bejda 2, Kuchárek 2 (TH 6/2), Slezák, Kolarovič.
Celkom: 0 trojok, TH 11/4

Zápas s Besterce KK bola naša vôbec prvá medzinárodná skúsenosť. V úvode za stavu 9:2 sa zdalo, že zápas bude jednoznačná záležitosť pre MBK. Súper však zakrátko otočil na 12:18, prvá štvrtina končila 15:18. Druhú štvrtinu sme zásluhou agresívnej obrany vyhrali 14:3 a do druhého polčasu sme nastupovali s miernym náskokom. Druhý polčas bol poznačený dobrou 3-kovou streľbou Mateja Kuchárka – 6 v druhom polčase, celkom 7. Naša prvá skúsenosť so zahraničným družstvo skončila víťazne – super.

V zápase s BSC sme ťahali za kratší koniec, nastúpili sme proti družstvu kadetov BSC, keď zo súperových 15 hráčov bolo 11 hráčov ročníka 2001-2. Navyše Matej Kuchárek sa ani nepokúšal o streľbu po zranení ruky v prvom zápase. Plus Filip Paulech si zranil nohu a nedokončil zápas. Chalani sa snažili, ale nešlo to. Bojového ducha sa podarili oživiť až poslednej štvrtine, ktorú sme vyhrali 19:14. Palo Kuchárek (vedúci družstva).