U15 = konečné 9. miesto v SR

BK ŠPD Rožňava – MBK AŠK Slávia Trnava 39:91(18:59)
Body Slávia: Kuchárek 23 (TH 2/0, 3 trojky), Roháč 11 (1/1), Juríček 10, Kiss 8, Chmelan 8 (4/2), Rampach 8 (2/2), Bejda 7 (1/1),
Takács 5 (1 trojka), Omasta 5 (1 trojka), Pavlech 4, Bundzel 2 (2/2), Melišík, Kolarovič.

Súpera sme v prvom zápase porazili o 88 bodov a preto sme si mohli dovoliť nasadiť rovnomerne všetkých hráčov. Každý hráč dostal priestor na hru. Rozhodnuté bolo už po prvej štvrtine – 34:6 pre MBK. Vyhrali sme všetky štvrtiny a celkový výsledok zodpovedal priebehu hry. Toto víťazstvo nám zároveň zabezpečilo víťazstvo v našej skupine o 9-13 miesto.
ŠŠK KAC Jednota Košice – MBK AŠK Slávia Trnava 68:80 (38:33)
Body Slávia: Chmelan 26 (TH 2/0), Kuchárek 17 (4/4, 3 trojky), Pavlech 10 (2 trojky), Roháč 7 (1 trojka), Bejda 7 (2/1), Bundzel 6, Kiss 3 (1 trojka), Juríček a Takács po 2, Omasta, Melišík, Rampach, Kolarovič
Do zápasu sme nastúpili s vedomím, že o nič nejde. Tím mal zabezpečené 9.miesto v SR, ale vidina výhry našej skupiny bez prehry bola silnou motiváciou. Začali sme výborne, vyhrali sme 1.štvrtinu 27:13 hlavne zásluhou eliminovania najlepších košických hráčov. 2.štvrtina bola v opačnej réžii, keď nám dvojica najlepších hráčov Košíc nastrieľala 18 bodov, celkovo 24:6! pre súpera. Druhý polčas bol o našej obrovskej chuti po víťazstve v tomto poslednom zápase sezóny. Lavička ožila, hráči sa povzbudzovali, bojovnosť tímu bola na maxime. Zlepšila sa streľba a hlavne obrana. Vyplatilo sa – ku koncu sme získali náskok 16 bodov. V zápase zaujalo 26 Tomášových podkošových bodov, všetky po presných prihrávkach spoluhráčov. Po zápase nám domáci tréneri a funkcionári skladali poklony na to, aký je náš tím úžasná partia, a akú bojovnosť sme predviedli v Košiciach.
Palo Kuchárek (vedúci družstva)
Poznámka 1:
Funkciu trénera na tripe prevzal Matej Kuchárek (tréner Ilko z rodinných dôvodov nemohol, a ani žiadny slávistický tréner nemohol vycestovať). Úlohu hráča & trénera & kapitána zvládol bravúrne a patrí mu obrovská poklona a vďaka. Toto ocenil i rozhodca, ktorý bol po zápase za Maťom a pochválil ho za dobre zvládnutý zápas.
Poznámka 2:
Poďakovanie patrí manželom Roháčovým za pomoc v Rožňave a Košiciach pri „týlovém zabezpečení“ tripu na východ.
Poznámka 3:
Trip na východ bola skúška toho, čo nás čaká v kadetskej lige v sezóne 2018/2019 – vycestovať cca 4-5x za súpermi vrátane nocľahu.