BSC BA vs. Trnava 1:1

B.S.C. Bratislava Blue – MBK AŠK Slávia Trnava 47:72 (12:22, 40:26, 40:57)
Body Slávia: Chmelan 21(TH 2/2, 1 trojka), Bundzel 12 (4/4, 2 trojky), Adam 12, Burianek 6 (2/2), Roháč 6 (2 trojky), Ištok 6 (2/0), Bejda 4, Kapustík 3 (2/1), Juríček 2.
Trestné hody družstvo 12/9, 5 trojkok.

B.S.C. Bratislava Yellow – MBK AŠK Slávia Trnava 59:49 (14:14, 22:29, 48:42)
Body Slávia: Ištok 10 (TH 4/2), Roháč 8 (2 trojky), Burianek 7 (4/3), Bejda 7 (4/3), Adam 7 (6/3),
Kiss 4 (4/2), Bundzel 3 (1 trojka), Chmelan 2, Kapustík 1 (2/1).

Trestné hody družstvo 25/14, 3 trojky.

Tréner Ištok: V sobotňajšom i nedeľňajšom zápase 1.ligy kadetov, sa v Bratislave stretli družstvá, ktoré sa snažia hrať moderný, agresívny útočný basketbal a v obrane hrajúci celoplošnú nátlakovú hru na loptu, výsledkom čoho boli zápasy odohrané vo vysokej intenzite s potrebným nasadením. V sobotu naši mladí hráči mali výškovú prevahu, ktorú v podkošovej hre aj patrične využívali. Strelecky sa zaskvel Chmelan, autor 21 bodov, ale pochvalu si zaslúžia najmä Bundzel s Kapustíkom, ktorí vynikajúco dirigovali hru a boli hlavnými tvorcami druhého víťazstva mladých trnavčanov. V nedeľu sa hral vyrovnaný zápas, kde v druhom polčase domáci hráči tvrdou agresívnou obranou dokonale eliminovali mladých hráčov Trnavy. Pochvalu si zaslúžia najmä, do prienikov a nebojácne hrajúci Ištok a pod košom tvrdo bojujúci a dominujúci Adam. Rozhodujúca bola pre vývoj zápasu tretia štvrtina, ktorú domáci vyhrali 26:13 a tým otočili, pre hostí hrateľný sa zápas.