U17 s tesnou prehrou + fotogaléria

MBK AŠK Slávia Trnava – BKM SPU Nitra 57:69 (12:24, 23:42, 39:56)
Body: Adam 10, Kiss 10 (TH 3/3, 1 trojka), Zlocha 10 (TH 4/0, 2 trojky), Chmelan 7 (8/5), Bejda 7 (2/1), Ištok 4 (2/0), Pavlech 4, Bundzel 2, Burianek 2, Roháč 1 (2/1).
Trestné hody družstvo 21/10, 3 trojky.

Tréner Ištok: V piatok sa diváci tešili na pekný basketbal, bohužiaľ po úvodných minútach, keď boli domáci hráči vystavení viacerým tvrdým zákrokom, ktoré ostali nepotrestané a paradoxne pomer odpískaných faulov bol nepochopiteľne 7:0 (!?!), museli sa s uvedeným faktom vyrovnať aj samotní domáci hráči. Hra sa dynamizovala, ale pomerne často na úkor basketbalu, kedže dominovala tvrdosť a agresivita. To samozrejme výrazne vyhovovalo o rok, resp. o dva roky starším hosťom z Nitry. Pochváliť musíme ale celé naše družstvo, predovšetkým za prístup, bojovnosť, nasadenie a fakt, že sa nezľakli tvrdo hrajúceho súpera a zápas odohrali vo vysokej intenzite, v rámci fair play, rovnako ako súperiaci tím. Výkonom zaujali na strane hostí Marek Foltín, na strane domácich v obrane Filip Pavlech a Laci Burianek, celkovo však herne Tibor Kiss, Tomáš Chmelan a Chris Adam. Druhý polčas sme vyhrali 34:27, čo opäť potvrdzuje správnosť našej nastúpenej cesty a opätovne sa môžme tešiť na budúci víkend, kedy sa predstavíme najprv v sobotu v Bratislave Karlovke a v nedeľu na horúcej pôde v Malackách.