Slávia Trnava – BSC BA 1 : 1

MBK AŠK Slávia Trnava – BSC YELLOW Bratislava 62:73 (20:23, 35:34, 54:57)

Body: Chmelan 23 (TH 2/2, 1 trojka), Adam 10 (2/0), Zlocha 8 (5/3, 1 trojka), Kiss 8 (2/1, 1 trojka), Bejda 7 (1/1), Roháč 3 (2/1), Takács 2 (2/2), Bundzel 1 (2/1).

Trestné hody družstvo 18/11, trojky družstvo 12/3.

Tréner Ištok: V sobotu domáci nastúpili v riadne preriedenej zostave a na hre to bolo evidentné od prvých minút. Hostia síce využili slabú koncentráciu mladých trnavčanov a v úvode prvej štvrtiny viedli 2:14, resp. 4:15, ale prestriedaním prakticky celej pätice hráčov domáci korigovali na 20:23. V druhej štvrtine nastal mierny obrat v skóre a po vyrovnanej hre bol polčasový stav 35:34. V tretej štvrtine to bolo ako na hojdačke a každé družstvo malo „svoj“ úsek, keď jednotliví hráči striedali výborné chvíle s tými slabšími. V poslednej časti hry hostia z Bratislavy využili množstvo nepresností súpera a otočili zápas vo svoj prospech. V priemernom stretnutí vynikol na domácej strane dobre hrajúci Chmelan. Bohužiaľ na ostatných hráčoch bol vidieť dlhý herný výpadok a absencia súťažných zápasov.

MBK AŠK Slávia Trnava – BSC BLUE Bratislava(MS) 75:46 (18:12, 39:27, 61:37)

Body: Zlocha 17 (TH 4/2, 1 trojka), Chmelan 14 (4/2), Ištok 13 (4/2, 1 trojka), Adam 10 (4/2), Kiss 10 (2 trojky), Bejda 7 (1 trojka), Roháč 2, Kuchárek 1 (2/1), Takács 1 (2/1)

Trestné hody družstvo 20/10, trojky družstvo 18/5.

Tréner Ištok: V nedeľňajšom stretnutí konečne začali pracovať naši mladí kadeti poctivo v obrane, čoho výsledkom bolo len 46 bodov súpera v našom koši. V priemernom stretnutí si trnavčania získali náskok v prvom polčase hlavne vysokou úspešnosťou streľby (trojky 10/5) a dobrou obranou. Z domáceho pohľadu bola najlepšia tretia štvrtina, v ktorej sa domáci priblížili hre, ktorou sa chcú prezentovať aj v budúcnosti. V poslednej časti sa dostali na ihrisko všetci hráči a výsledné skóre 75:46 plne odzrkadľuje rozdiel výkonnosti družstiev v tomto zápase.

Od februára sa naši kadeti predstavia v pokračovaní celoslovenskej súťaže, v skupine o 9 až 18 miesto. Vylosovanie nadstavby prebehne v utorok v Bratislave.