U13 bez výhry, U15 s jednou výhrou z východu

Slávia Trnava – Inter Bratislava  38 : 87 (15 : 50 )

Body Slávia : Náhlik 12, Staviarsky 8, Bohm 4, Koza 3, Karcz R. 2, Karcz H.2, Adamik 2, Dobiš 2, Dušanič 2, Chynoranský 1

Slávia Trnava – Inter Bratislava  27 : 109 (17 : 65 )

Body Slávia : Náhlik 15, Karcz H. 7,  Karcz R. 2, Dobiš 2, Koza 1

Tréner Orgler: V sobotu sme privítali na domácej palubovke najlepšie družstvo našej skupiny Inter Bratislava. V prvom zápase sme úvodnú štvrtinu prehrali 4 : 31, keď sme sa prakticky k ničomu nedostali.Súper sa prezentoval výbornou agresívnou obranou, na ktorú sme nevedeli reagovať. Do nasledujúcich troch štvrtín sme však nastúpili s iným prístupom a sebavedomím a odohrali vyrovnaný zvyšok zápasu. V druhom zápase sa ukázala jednoznačná  dominancia  Interu na palubovke a zaslúžene vyhral  vysokým rozdielom. Ako som už dávnejšie spomínal, družstvo Interu  je kvalitou niekde inde, ale znova sme sa presvedčili – hlavne v prvom zápase,keď hráme koncentrovane, s nasadením, dokážeme určité úseky hry hrať vyrovnaný zápas aj s tak kvalitným súperom ako je Inter Bratislava.

U15

BK MŠK Kežmarok – Slávia Trnava 70:76 (21:18, 44:30, 50:57, 62:62)

Strelci Slávia: Adam Buček 23, Palo Veselský a Laco Novák po 14, Lukáš Morvay 11, Solo Iwerebor 8, Alex Halenár 4, Peter Bachorík 2

BK Michalovce – Slávia Trnava 67:48 (26:11, 44:25, 55:34)

Strelci Slávia: Lukáš Morvay 11, Palo Veselský 10, Peter Bachorík 9, Laco Novák 7, Solo Iwerebor 6, Adam Buček 5

V sobotu sme dlho odolávali a sami sa bránili vyhrať proti najslabšiemu súperovi našej súťaže z Kežmarku. Prvú polovicu zápasu sme prehrali o 14 bodov a náš výkon bol hlboko pod našimi možnosťami. Napriek obrovskej výškovej a vekovej prevahe (hráči Kežmarku boli zväčša ročníkov 2005-2006) sme sa trápili v útoku a neexistujúcou obranou sme umožnili Kežmarku skórovať zväčša z pozícii 1-0 (=sám na kôš). V druhom polčase sme začali bojovať, skóre sme otočili a viedli už o 12 bodov. V závere zápasu sme nezmyselnými stratami lôpt prišli o náskok v poslednej minute a super posunul zápas do predĺženia. V ňom sme našťastie vyhrali o 6 bodov a zápas tak dotiahli s odretými ušami do víťazného konca. Bodovo aj bojovnosťou nás zachránil Adam Buček, ktorý dal 23 bodov.

Zápas proti Michalovciam sme začali navlas rovnakými chybami ako proti Kežmarku – strácali sme lopty školáckymi chybami (10x kroky len v prvej polovici zápasu), nevedeli sme trafiť kôš z hry (herné situácie sme riešili zložito a krkolomnými strelami z nepripravených príležitostí) a navyše nám rozhodcovia začali pískať nezmyselné fauly. 19 bodové manko z 1. polčasu sme už nezmazali, vyfaulovali sa nám až 4 hráči a súper už náskok do konca zápasu udržal.

V oboch zápasoch sme spravili množstvo začiatočníckych chýb (kroky pred začiatkom driblingu), naša streľba bola katastrofálna (celkovo 33% a 27%, z pod koša dokonca len 46% a 32%), bojovnosť nám chýbala hlavne v začiatkoch oboch stetnutí. Tréneri budú mať na tréningoch čo robiť aby sme sa takýchto školáckych chýb v budúcich zápasoch vyvarovali.

Špeciálne poďakovanie patrí Vlastovi s Lacom za taxi a sponzorský aj pedagogický príspevok 😉.