Bánovce nad Bebravou – MBK AŠK Slávia Trnava 44:16

Body Slávia: Kollar Matúš – 4 body, Čambál Juraj – 4 body, Černuška Michal – 2 bodov (TH 0/3) , Vítek Patrik – 2 body,Kouba Dávid – 2 body, Aneta Michal – 2 body, Kmety Hugo, Andrej Kršák, Čambál Pavol, Nikolaj Grimek, Oliver Hanák.

Tréner Herega: Do turnaja sme nastúpili proti družstvu z Bánoviec na Bebravou, ktoré ako sa ukázalo prišlo omylom na turnaj s družstvom, ktoré už v tejto sezóne odohralo súťaž U13 (čiže ročníky narodenia 2009 a mladší). V úvode zápasu boli naši chlapci troška zaskočení, najmä výškovou prevahou súpera, ale ako je dobrým zvykom tohto družstva bojovali o každú loptu a dostávali sa do množstva zakončení. Tam však chýbala istota v koncovke a trochu šťastia. Obraz hry sa stále výrazne nemenil iba ak mi sme potrebovali 10 striel na 1 kôš, súper skóroval 3 koše z 10 pokusov. Obranná hra sa nám darila získali sme množstvo lôpt, no bohužiaľ výšková prevaha súpera bola pre nás najmä pri doskoku a bránení striel z pod koša, neriešiteľným problémom.  V turnaji však v žiadnom prípade nešlo o výsledok, ale o zapojenie každého hráča do hry, takže cieľ sme splnili už v prvom zápase, kedy každý hráč dostal priestor na ihrisku.

Šinter Vrakuňa – MBK AŠK Slávia Trnava  11:35

Body Slávia: Čambál Juraj – 10 bodov, Vítek Patrik – 5 bodov (TH 1/4), Kollar Matúš – 4 body, Černuška Michal – 4 body, Čambál Pavol – 4 body, Aneta Michal – 4 body, Andrej Kršák – 2 body, Nikolaj Grimek – 2 body (prvé body za družstvo), Kmety Hugo (TH 0/2), Kouba Dávid, Oliver Hanák.

Tréner Herega: Druhý zápas sme nastúpili proti družstvu z Vrakune, ktoré zatiaľ nehralo žiadnu súťaž. V úvodných minútach sme sa ujali vedenia a chlapci si začali byť asi až príliš istí výhrou, nad neskúseným súperom. Ujali sme sa síce vedenia, ale po pár nezdarených zakončeniach prišla totálna strata koncentrácie a našu hru sme prispôsobili súperovi. Dostali sme súpera na koňa a tí ukázali, že síce ešte nemajú skúsenosti, ale svojou bojovnosťou a húževnatosťou sa len tak ľahko nedajú. Postupne sa chlapci upokojili a spresnila sa im ruka pri zakončení ale z obrazom tohto zápasu nemôžem byť v žiadnom prípade spokojný. Potešili prvé strelené body nového hráča Nikolaja Grimeka a zase, že dostal priestor každý hráč na súpiske.

BK Lokomotíva Sereď – MBK AŠK Slávia Trnava  22:44

Body Slávia: Kollar Matúš – 10 body, Čambál Juraj – 6 bodov, Kmety Hugo 6 bodov, Vítek Patrik – 4 body (TH 1/4), Oliver Hanák – 4 body, Kouba Dávid – 4 body, Aneta Michal – 4 body, Černuška Michal – 4 body (TH 0/2), Čambál Pavol – 2 body, Andrej Kršák – 2 body, Nikolaj Grimek.

Tréner Herega: Posledný zápas sme podľa programu odohrali proti domácemu družstvu zo Serede. Družstvo sme poznali, kedy sme hrali počas sezóny tri prípravné zápasy. Od úvodu sme sa snažili hrať to čo trénujeme, výsledkom čoho bola zlepšená obrana a celkový obraz hry. Chlapci neuveriteľným spôsobom dokázali po zisku lopty, či obrannom doskoku prenášať hru do útoku maximálne na 2 driblingy a prihrávkou po čiare. Obraz hry sa teda zlepšil no na výsledku to stále nebolo moc vidno, nakoľko sa nám od úvodného zápasu nedarilo v koncovke, polčasový výsledok 16:20. Nakoniec sa chlapci v druhom polčase upokojili a natiahli svoj náskok hneď v úvode tretej štvrtiny šiestimi bodmi v rade. Chlapci podali z môjho pohľadu náš najkrajší ofenzívny výkon na turnaji.

Dúfam, že si zapamätajú najmä prechod do rýchleho protiútoku a už v Stredu 22.06.2022 o 17:30 hod. v domácom zápase proti U12 BK Pezinok si to ešte zdokonalíme.