Trnava – Senec 56:43

Trnava – Karlovka BA 45:84

Tréner Šušanský: Svoje prvé kolo stretnutí, kategórie žiakov-U14, odohralo naše družstvo proti dvom herne rozličným súperom.

Kým sobotný zápas, proti družstvu zo Senca, bol v duchu rozpačitého a množstvom chýb z oboch strán poznačeného výkonu, no napriek tomu postačujúci na našu výhru.. tak nedeľný zápas mal viac miestami jednostranný vyvíjajúci sa priebeh, kedy sme súperiacemu družstvu dovolili našou nedôslednou hrou budovať bodový odstup.

Veľkou škodou by sa mohol považovať výpadok troch hráčov základnej rotácie, ktorých prítomnosť určite chýbala. Avšak všetko zlé je aj na niečo dobré.. vyššie uvedenou skutočnosťou sme teda rozšírili rotáciu hráčov a tým pádom všetci ostatní hráči dostali slušnú porciu minút, kedy mohli ukázať a zabojovať o svoje miesto v zostave na ďalšie ligové stretnutia. 

Čo sa týka samotného herného prejavu, snažíme sa už učiť nejaké pravidlá základných herných systémov a prechodov, čo pre chlapcov už predstavuje zložitejší koncept poňatia športovej hry. Avšak po troch rokoch prípravy základných herných činností jednotlivca, chceme a budeme posúvať náš herný prejav už na vyšší level. Nemôžeme ostať byť už zaseknutý v základoch.. 

Vieme, kde máme nedostatky a na dolaďovanie máme priestor ešte celú sezónu. „Vlak“ však máme rozbehnutý správnym smerom a je teraz už iba na chlapcoch a ich prístupe k tréningovému procesu a nastaveným pravidlám, ako sa k veci postavia a či sa posunieme vpred alebo budeme stále riešiť záležitosti typu „prípravka“.