BSC Bratislava – MBK AŠK Slávia Trnava 66:41

Body Slávia: Vítek Patrik – 13 bodov (2xtrojka, TH 1/3),  Kollar Matúš – 8 bodov (TH 0/1), Čmarada Tomáš – 5 bodov (TH 1/4), Kouba Dávid – 5 bodov (1xtrojka, TH 0/2), Nagy Milan – 4 body (1xtrojka, TH 1/2), Kršák Andrej – 2 body (TH 2/4), Anetta Michal – 2 body, Kliman Matúš – 2 body.

Tréner Herega: V Sobotu 2.4.2022 vycestovalo družstvo MBK AŠK Slávia Trnava na preložený turnaj U12 do Bratislavy na BSC. Ako prvý zápas turnaja sme nastúpili proti domácemu družstvu BSC Bratislava. Deväť statočných, ako by sa dala nazvať naša zostava v porovnaní s domácim družstvom, kde bolo na súpiske dvadsať chlapcov, začalo prvú štvrtinu výborne. Aktívne sme sa ujali vedenia 4:10. No prvá päťka dlho nasadené tempo nevydržala a začali sa kopiť chyby, ako fauly, stratené lopty, čo viedlo k obratu v prvej štvrtine, ktorú sme nakoniec prehrali 14:11. Nasledovala druhá štvrtina, v ktorej sa totálne rozpadla koncepcia, sústredenosť a z hry sa vytratilo povestné „TrnaFské bojové srdiečko“. Chlapci začali v útoku ľahkovážne strieľať, nevážili si loptu a nedôverovali jeden druhému, z rozohrávky sa nám vytratila istota a začali sme porušovať stanovené pravidlá, výsledkom čoho bol polčasový výsledok 39:14 pre BSC. Takýto náskok sa nám už nepodarilo stiahnuť, ale chlapci začali po polčase viac bojovať, obetavo sa hádzať za každou loptou. Zápas skončil síce  prehrou, ale mohli sme odísť zo vztýčenou hlavou. Družstvo BSC Bratislava nás ešte do konca sezóny čaká 2x a ja ako tréner verím tomu, že im prehru zo soboty oplatíme, minimálne jeden krát.  

MBK AŠK Slávia Trnava –  MBA Prievidza 24:81

Body Slávia: Vítek Patrik – 8 bodov (2xtrojka),  Kollar Matúš – 6 bodov (TH 0/4), Čmarada Tomáš – 2 bodov, Kouba Dávid – 2 bodov (TH 0/3), Nagy Milan – 2 body, Anetta Michal – 4 body, Kršák Andrej – 0 bodov.

Tréner Herega: Do druhého zápasu sme nastúpili, unavení, miestami dotlčení, ale aj taký je basket. Aj z toho mála, čo nás bolo, nám po drobnom svalovou zranení z prvého zápasu vypadol zo základnej rotácie bojovník Andrej Kršák. To znamenalo väčšiu vyťaženosť mladších chlapcov. Sú to pre nich výborné skúsenosti, ktoré zužitkujú v súťaži U11, ale získané nesmierne ťažko. Súper z basketbalovej Prievidze je zatiaľ na inej úrovni. Prehrávali nás vo všetkých herných činnostiach a po pravde sme im neboli konkurenciou, ZATIAĽ! Zápas nám jednoznačne ukázal, kde je konkurencia a verím, že to bude motivačné pre chlapcov do ďalšej tvrdej práce, súper je síce pred nami, ale určite ho vieme dobehnúť a časom aj predbehnúť.

SLÁVIA DO TOHO!