Zhodnotenie sezóny trénerom D. Horvátom a vedúcim družstva M. Bachoríkom:

Na jeseň, keď sme súťaž U17 začali, sme nestihli odohrať ani zápas a už sme boli v karanténe 🙂 Nakoniec sa tých pár zápasov odohratých v OKT/20 anulovalo a súťaž bola prerušená pre COVID na neurčito. Reštart ligy sme absolvovali až po polroku na dvoch turnajoch základnej časti (Sereď a Trnava) a po dramatickej koncovke doma proti Seredi B v poslednom zápase sme si vybojovali miestenku na finálový turnaj vo Svite.

Tento víkend sme odohrali posledné 3 súťažné zápasy v rámci finálového turnaja, v piatok proti Košiciam, v sobotu s Považskou a dnes sme si zmerali sily s Prievidzou.

Na úvod nás čakalo 2. družstvo z východnej skupiny po základnej časti. S fyzicky silným súperom sme dokázali držať krok len do polovice zápasu, ten nás však “preskákal” pod oboma košmi a zaslúžene zvíťazil. Za výkon sa však hanbiť nemusíme, kvalitu súpera podčiarkuje aj jeho výsledná bronzová medajla z FIN turnaja. Bodovo sa utrhol Peťo Bachorík, ktorý 7 trojkami výrazne prispel k nášmu dobrému výsledku. Stano Slezák a Juro Veselský sa tiež dostali cez dvojcifernú hranicu v počte strelených bodov.

Diawin Košice – MBK AŠK Slávia Trnava 101:71 (22:19, 43:33, 74:55)

Strelci Slávie: Peter Bachorík 29, Stano Slezák 17, Juro Veselský 15, Dominik Starko 4, Oskar Áč 3, Andrej Náhlik 2, Palo Veselský 1 bod

V sobotu sme si v zápase o 5. – 8. miesto z chuti zastrieľali proti Považskej Bystrici. Súperovi, ktorého sme v príprave zdolali rozdielom triedy, sme ani teraz nedovolili žiadne prekvapenie a zaslúžene sme vyhrali. Lídrom nášho družstva bol Palo Veselský (30 bodov) ktorý spolu so Stanom Slezákom (17 bodov) dosiahol aj double-double (dvojciferný počet bodov aj doskokov). 23 bodmi sa strelecky presadil aj Juro Vesleský. Do hry sa zapojili aj všetci hráči z lavičky a pomohli tak k víťazstvu.

MBK AŠK Slávia Trnava – IMC Slovakia Považská Bystrica 103:59 (27:10, 58:31, 83:44)

Strelci Slávie: Palo Veselský 30, Juro Vesleský 23, Stano Slezák 17, Peter Bachorík 13, Andrej Náhlik 6, Oskar Áč a Rado Karcz po 5, Maťo Kuchár a Dominik Starko po 2 body.

V zápase o 5. – 6. miesto nás čakal skúsený tím z Prievidze, ktorého sme výborným presingom aj útokom na úvod zápasu prekvapili – po 1. štvrtine sme viedli o 8 bodov a v polčase ešte stále rozdielom 1 bodu. Bohužiaľ nás dnes sklamala streľba z poľa – štatistika neúspešných trojkových pokusov 0/26 hovorí za všetko. Zdá sa že si šťastena dnes sadla na súpera, ktorý svojim rýchlym útokom aj dominanciou pod košom postupne získal dostatožný nádskok a zaslúžene zápas vyhral. Pre naše družstvo teda ostala konečná 6. priečka. Strelecky sme sa presadzovali len z podkošových pozícií, Palo Veselský bol našim najlepším strelcom s 22 bodmi.

MBA Prievidza – MBK AŠK Slávia Trnava 84:56 (17:25, 37:38, 57:46)

Strelci Slávie: Palo Veselský 22, Juro Vesleský 13, Stano Slezák 11, Peter Bachorík 4, Andrej Náhlik , Oskar Áč a Rado Karcz po 2 body.

Napriek sklamaniu v závere turnaja musíme zhodnotiť naše tohtosezónne pôsobenie v kadetskej lige ako úspešné – prebojovali sme sa na finále MS SR, odohrali sme výborné zápasy aj proti silným súperom z Košíc a Prievidze a ukázali sme potenciál do budúcna. K výsledku prispeli najväčšou mierou naši tréneri Dano Horváth a Zoran Radanovič, ktorí chalanov správne motivovali už počas COVID prestávky a fyzicky ich pripravili na náročný záver sezóny. Zároveň vdýchli družstvu tímového ducha, čo sa prejavilo vo víťazných zápasoch. Chalani sú aj napriek mnohým fyzickým aj vekovým rozdielom výborným kolektívom a držia spolu v dobrom aj zlom. Vďaka odohratým prípravným zápasom a neúnavnej snahe trénerov sme dosiahli dobrý výsledok v tejto kategórii pre trnavský basketbal, za čo patrí všetkým hráčom aj trénerom veľká pochvala.

Už teraz sa spoločne tešíme na novú sezónu 2021/22 a pevne veríme že ju odohráme celú a bez karanténnych prestávok.