Počas víkendu  naši chlapci z  U15 odohrali v Bratislave prvý turnaj dohrávania prerušenej súťaže starších žiakov. V dvoch dňoch sme odohrali štyri zápasy so silnými súpermi so striedavými úspechmi. Tri prehry a jedno víťazstvo je reálny obraz našej výkonnosti po dlhej pauze a nedostatočnom tréningovom procese.

Trnava – Sereď  42 : 101

Tréner Orgler: V úvodnom zápase so Sereďou sme odohrali dobrý prvý polčas, no potom sa začala prejavovať širšia a kvalitnejšia rotácia nášho súpera, čo sa odzrkadlilo aj na bodovom rozdiele.Pod tlakom celoplošnej agresívnej obrany sme strácali jednu loptu za druhou, nakoniec sme mali 42 stratených lôpt a aj výsledok tomu zodpovedá.

Trnava – Komárno 72 : 51

Tréner Orgler: V krátkom slede sme nastúpili na druhý zápas. Úvod bol vyrovnaný a až v druhej časti zápasu sme odskočili na 10 bodov a svoj náskok  postupne zvyšovali a stretnutie dotiahli do víťazného konca. Konečne sme hrali rýchlejšie dopredu, dobré riešili prevahové situácie,ktoré sme aj úspešne premieňali.

Trnava  – Inter Bratislava 35 :117

Tréner Orgler: V sobotu sme nastúpili proti silnému Interu BA. Kvalita bola jednoznačne na ich strane aj keď úvod bol až do zranenia Andreja Náhlika celkom vyrovnaný. Potom to bolo už len o tom akým bodový rozdielom zápas skončí.

Trnava – BSC Bratislava  34 : 69

Tréner Orgler: V tomto zápase sa ku zranenému Andrejovi pridal aj Rado Karcz, takže sme hrali bez dvoch kľúčových hráčov a výsledok tomu aj zodpovedá.

Po dlhom období netrénovania sme sa konečne predstavili v hernej konfrontácii s inými družstvami. Hrať určite chceme, ale odohrať za 24 hodín 4 ťažké zápasy po takej dlhej pauze je na zamyslenie. Pri našom úzkom a kvalitatívne nevyrovnanom družstve to bolo príliš veľké sústo pre našich hráčov. Oporami už tradične boli Andrej Náhlik, Rado Karcz, Matúš Rybnikár – ktorý sa zlepšoval od zápasu k zápasu, pekné okamihy mal Maťo Koza, Mišo Savara a veľkou bojovnosťou sa prezentoval Igor Chynoranský. Ostatní musia pridať v tréningu.

Turnaj hodnotím pozitívne, až na zranenie Andreja Náhlika, ktorý určite nenastúpi na druhý turnaj v Seredi 12.- 13.6.2021.