BSC Bratislava – MBK AŠK Slávia Trnava 77:88 (18:12, 38:37, 56:60)

strelci Slávie: Tomáš 22, Juro 20, Alex 16, Vlado a Andrej po 9, Palo 8, Beny 3 a Peťo 1 bod

Tréner Dano: „Nedeľňajší zápas máme za sebou. A musím sa priznať, že tak silnú lavičku ako dnes, ktorá povzbudzovala chlapcov v hre, som naposledy zažil ešte v Prievidzi. Boli veľkou oporou a šiestym hráčom. Ale späť k hre. Je logické, že po sobote bude únava v našich radoch a preto som sa snažil zmeniť hru od základu. Spočiatku sa to mohlo zdať, že súper pôjde ľahkou cestou, čomu aj nasvedčovala prvá štvrtina. Trochu nás trápili naše obvody, ktoré len zriedka mali snahu o strelu do koša. Naopak, pod košom sme boli relatívne stabilní. Veril som ale, že naše odhodlanie zvíťaziť sa musí dostaviť. V polovici druhej štvrtiny sme pocítili moment na stiahnutie score, pretože sme boli fyzicky dobre pripravení do zápasu. Polčas už bol iba o bod a po konštruktívnej porade cez polčas to prišlo. Musím naozaj pochváliť všetkých, ktorí dnes zasiahli do bojov, lebo sme hrali na hranici pravidiel vďaka rozhodcom. Chlapci ukázali vnutornú silu, individualizmus bol opäť mimo mojich zverencov a preto sme vyhrali. Gratulujem chalani, prvý krok, ktorý sme stanovili na začiatku súťaže, sme splnili do bodky. Teraz sa pripravíme na ďalšie etapy, ktoré máme pred sebou.“

Ďakujeme rodičom – povzbudzovačom aj taxikárom – za veľkú pomoc, Benymu želáme skoré uzdravenie.

Teraz čakáme na oficiálne výsledky zo skupiny GOLD, predpokladáme že nás ešte čaká baráž o postup do FINAL 8 – derby so Sereďou systémom doma/vonku počas víkendu 14-15.5.2022 (sobota doma na Slávii, nedeľa v Seredi).

MBK Karlovka – MBK AŠK Slávia Trnava 47:61 (10:14, 25:30, 39:48)

strelci Slávie: Juro 14, Andrej 12, Peter 10, Palo 9, Tomáš 8, Beny a Vova po 4 body

Tréner Dano: Posledné dva dôležité zápasy JUNIOROV prišli. Dôležité preto, lebo preveria našu doterajšiu prácu a pripravenosť zasiahnuť do GOLD skupiny. Prvý z dvojice zápasov, ktoré sú na programe tento víkend, nám priblížil postup. Priebeh hry, aj vďaka rozhodcom, bol neúmerne tvrdý a podľa mňa až za hranicou pravidiel. Nástup sme mali vcelku dobrý, koncentrovaný, no po 6 minútach prišlo trápenie. Ale nie z našej neschopnosti hrať basketbal, ale prispôsobenie sa ozaj tvrdej hre. Po istých rotáciách hráčov sme ale našli náš recept na úspech. Opäť nám pomáhala naša obrana, vykrývanie voľných pozícii z ktorých by súper mohol skórovať. Zámer vtiahnuť Karlovku do opticky ľahko streleckých postov vyšiel. Vedeli sme, že ich silná stránka nie je v streľbe. Musím naozaj vyzdvihnúť našu bojovnosť, odhodlanie zvíťaziť. Rád by som bol ale, keby nabudúce bola maximálna koncentrácia všetkých hráčov. Aj keď sa zdalo, že dnes majú šancu fyzicky zdatnejšie typy na palubovke, naše 2005 aj 2006tky bojovali za teamový úspech. Osobne sa teším na zajtra, pokiaľ budeme sústredení v obrane, koncentrovaní na 100%, verím v naše víťazstvo.