ŠBK Galaxy Košice VS MBK ASK Slávia Trnava 54 : 38
10:6 | 17:10 | 14:15 |13:7

Body Slávia: Jursa Jozef – 19 bodov; Koza Matej – 15 bodov; Bucalo Simon – 2 body; Vlkovič Jakub – 2 body

Tréner Šušanský:

Naše družstvo žiakov-U14 čakal ďalší náročný zápas na východe našej krajiny, v Košiciach. Musím povedať, že na zápas sa chlapci tešili a naša príprava na ňu bola poctivá. Som rád, že je vidieť a cítiť z chlapcov už športové zmýšľanie, kedy ozaj obetujú svoj voľný čas naplno športovej príprave a zisťujú, že nie je väčšie zadosťučinenie ako zápas s kvalitným súperom. 

Na východ sme teda vycestovali za cieľom podať čo najlepší výkon a obhájiť si domáce víťazstvo. Na našu smolu však družstvo postihla veľká chorobnosť a s ňou spojený výpadok hráčov. Tento výpadok počtu hráčov bol hlavne citeľný z pohľadu kondičnej náročnosti zápasu, kedy sme mali zníženú možnú rotáciu a chlapci miestami mleli už z posledného. Túto skutočnosť považujem za jednu z dosť zjavných, ktorá ovplyvnila výsledné skóre. Avšak, nemôžeme sa na toto vyhovárať, pretože musíme sebakriticky zhodnotiť a konštatovať, že veľkým kameňom úrazu nášho družstva je fakt, že príliš dlho držíme loptu a zbytočne veľa dribilujeme. Práve zbytočné „vozenie lopty“ je spojené s rýchlejšou únavou a „komplikovaním si života“ na palubovke. Boli pasáže, kedy sme si dokázali loptu rýchlo posúvať z ruky do ruky, mali pohyb po ihrisku a takéto útoky zakončovali košom s faulom.. no je pre mňa ťažko pochopiteľné, prečo to čo funguje, dokážeme plniť iba čiastkovo pár minút zo zápasu a nie celý zápas.    

Na záver by som rád pogratuloval súperovi za výkon a zaslúžené víťazstvo. Ďalej, obrovská vďaka patrí aj rodičom, ktorí sa aktívne spolupodieľajú na chode a organizácii zápasov a ciest s nimi spojenými.