Nedokončenú sezónu hodnotí hrajúci tréner Peter Rantúch.

Na konci minulej sezóny, poznačenej prerušením a následne ukončením II. ligy mužov, sme museli skonštatovať, že sa nám družstvo nepodarilo dostatočne stabilizovať a väčšinu zápasov sme boli nútení odohrať v počte 6 – 7 hráčov. Okrem tak často skloňovanej korony sa práve slovo „stabilita“ stalo hlavným heslom pre ročník 2020/2021. Už prvé náznaky sa zdali byť pozitívne. Do letnej prípravy, ktorú sme už tradične začínali prvý augustový týždeň, bolo v porovnaní s predchádzajúcim rokom zapojených viac hráčov. Povzbudivým sa stalo najmä nasadenie, s akým sa do budovania kondície viacero chalanov zakuslo. V priebehu septembra prejavili záujem o účinkovaní v našom klube viacerí hráči s prvoligovými skúsenosťami. Tak sa po presune z atletického štadióna do haly stalo niečo donedávna takmer neuveriteľné. Na tréningových jednotkách sa zúčastňovalo  pravidelne 10 a viac hráčov. Tvoriaci sa tým obsahoval, tak skúsených a rozvážnych jedincov, ako aj mladú krv vychovanú mládežníckymi družstvami.

Na tomto mieste by som sa rád poďakoval všetkým trénerom mladších kategórii. Ich vytrvalá a svedomitá práca, začína prinášať prvé plody aj medzi dospelými. Verím, že sa časom Trnava stane liahňou talentov a stálym zásobovateľom hráčov aj pre vyššie súťaže a napodobníme tak iné mestá, ktoré  plnia túto, často opomínanú, funkciu.

Do sezóny mali muži vstúpiť v úplne nových dresoch…

Vyzretosť posíl sa ukázala tiež pri budovaní tímového ducha. Atmosféra v šatni sa vyvíjala správnym smerom a rástla tiež túžba po zápasovom porovnaní s ďalšími družstvami. Rozhodli sme sa preto pre prípravný zápas proti poprednému tímu prvej ligy – Považskej Bystrici. Hoci sme v stretnutí ťahali za kratší koniec, určite splnilo svoju úlohu a ukázalo nám nedostatky, ktorých odstránenie malo byť náplňou najbližších týždňov.

Prvý súťažný zápas sa mal uskutočniť v sobotu 3.10.2020. Družstvo z Partizánskeho však požiadalo o preloženie z dôvodu, že „sa naša krajina nachádza vo vojnovom stave, Trnava a trnavský okres sú v červenej zóne, počty nakazených na korona vírus každým dňom rastú, rozhodnutia vlády, krízového štábu sú voči športovcom zjavne negatívne a vyvolávajú obavu o zdravie u aktérov športového podujatia, a teda existuje veľká pravdepodobnosť nákazy na korona vírus“. Načasovanie žiadosti (len 27 hodín pred začiatkom stretnutia) nebolo práve optimálne. Našim cieľom však nie je zisk bodov z dôvodov kontumácie, ale výhry získané vo férovom boji. Rozhodli sme sa preto súperove argumenty akceptovať a zápas preložiť. Onedlho na to došlo  k prerušeniu súťaže, ktoré trvá až do dnešných dní. Tréningy boli zredukované na nižší počet hráčov, aby boli splnené platné zákonné podmienky. Zameranie tréningov sa zmenilo na udržiavací mód. Pred Vianocami však nastalo ďalšie sprísnenie a s ním spojené úplné prerušenie tréningového procesu. Na možnosť jeho obnovenia stále čakáme.

Napriek všetkým negatívam, ktorými je súčasná sezóna, zrejme už nezmazateľne, poznačená, chcem vyjadriť poďakovanie všetkým hráčom za odhodlanie na sebe ďalej pracovať a tiež funkcionárom klubu, že nám aj v zložitej situácii umožnili maximalizovať čas na palubovke. Verím, že po odznení pandémie budeme pokračovať tam, kde sme boli okolnosťami prinútení našu činnosť ukončiť.

SLÁVIA DO TOHO!

Fotografia z jediného prípravného zápasu v Považskej Bystrici.