BSC Bratislava : MBK AŠK Slávia Trnava – 71:77 (38:36)

Body: Šušanský 22, Chmelan 20, Ščavnický 12, Bisaha 6, Bejda 5 (Kuchárek 7, Pavlech 3, Zaťko 2, Karol, Škultéty, Rantuch)

Tréner Rantúch: Na pôdu Bratislavského BSC sme vycestovali v mierne oslabenej zostave. Zo zdravotných dôvodov nám chýbali Vladimír Michálek a Mário Labuda, čím sa nám značne znížila možnosť rotácie hráčov na pozíciách stredného rozohrávača a pivota. Napriek tomuto handicapu sme mali do zápasu silný vstup a rýchlo sme si vybudovali náskok 5 bodov. Za stavu 8:2 sa zdalo, že sa stretnutie bude odohrávať v Trnavskej réžii. Mladíci z Bratislavy však potrestali viacero našich chýb a za pomoci vysokej úspešnosti streľby vyrovnali na 10:10. Povzbudení svojím úspešným snažením zvýšili agresivitu obrany a prvé dejstvo dokázali vyhrať 23:20. V nasadenom tempe pokračovali aj v druhej štvrtine. Proti dobre brániacemu súperovi sme sa presadzovali len s veľkými problémami. Keď sa už zdalo, že nad BSC získavame prevahu, dokázal súper opäť kontrovať a na polčasovú prestávku sme odchádzali s mankom 2 body. V basketbale často platí, že sa zápasy lámu v tretej štvrtine. Tak tomu bolo aj tentoraz. Po kanonáde Tomáša Chmelana podporovanej Borisom Ščavnickým sme sa dostali do 9-bodového vedenia a hoci súper dokázal stav skorigovať pred záverečnou časťou hry sme boli k víťazstvu bližšie my. Chlapci z BSC sa však odmietali vzdať. V snahe vyvinúť vyšší tlak pritvrdili. Fyzickejšia hra mala za následok postupne zranenie Mateja Kucháreka, Juraja Bisahu a v úplnom závere aj Ivana Šušanského. Naši chlapci však nestratili koncentráciu a dokázali doviesť zápas do víťazného konca.