MBK AŠK Slávia Trnava VS MBK Liptovský Mikuláš 65 : 55
16:19 | 16:15 | 14:9 |19:12

Body: Koza Matej – 20 bodov ( 4 trojky ), 11 asistencií, 8 doskokov (Double – double) ; Jursa Jozef – 20 bodov, 16 doskokov (Double – double); Kubovič Lukáš – 12 bodov, 16 doskokov (Double – double); Bucalo Simon – 8 bodov; Karell Jakub – 4 body; Gálik Šimon – 1 bod

Tréner Šušanský:

Počas víkendu sa naše družstvo predstavilo na domácej palubovke, v poslednom sezónnom zápase, proti družstvu Liptovského Mikuláša. Hneď od úvodu zápasu sme od súpera očakávali húževnatý a bojovný basketbal, ktorým sa prezentovali u nich doma, a tak aj bolo. Spomínané nasadenie dokázal súper držať celý zápas, a preto našou prioritnou úlohou bolo nezaspať úvod stretnutia, „chytiť“ sa zápasu, vnútiť našu hru súperovi a kontrolovať jej priebeh. Toto sa nám v prvej polovici zápasu darilo iba čiastkovo, kedy sme si dokázali ustrážiť obranný doskok, realizovať dobrý prechod do útočnej fázy hry, no problém nám robili rozhodnutia pri odovzdávaní si lopty v útoku a zakončenia. Na naše šťastie, sme aj posledné vyššie spomínané „negatíva“ do druhého polčasu dokázali zminimalizovať a vylepšiť a tak doviesť zápas do víťazného konca. V závere sme dobre čítali vzniknuté situácie a dokázali rýchlo hrať dopredu, či aj práve naopak, ak to bolo nutné, hrať dobrý postupný útok v ktorom sme si dobre posúvali loptu a hýbali sa.  Diváci v mestskej športovej hale už mohli miestami vidieť naozaj pekný basketbal, ktorým sa chlapci prezentovali a ktorý sa snažíme realizovať a učiť.

Následne, so zaslúženým víťazným pocitom zo zápasu, sme sa presunuli na spoločnú grilovačku. Tu sme nedeľné poobedie využili na spoločný posed hráčov, funkcionárov a rodičov. 

Ďakujem všetkým zainteresovaným osobám za zorganizovanie tohto dňa. V neposlednom rade ďakujem aj všetkým divákom na dnešnom zápase, ktorí vytvorili príjemnú športovú atmosféru a aj samotným hráčom za ich výkony.