Luis, v krátkosti sa nám predstav…

Moje meno je Luis Martínez Álvarez, mám 30 rokov a narodil som sa na Kube. Študoval som na Vysokej škole prírodných vied, telesnej kultúry a športu na Kube. Ako učiteľ som pôsobil a pracoval s deťmi na škole 8 rokov. Odovzdal som im všetky svoje skúsenosti, ktoré som nadobudol počas mojej aktívnej kariéry, ktorú som odštartoval už ako 8 ročný. Svoju krajinu som reprezentoval na mnoho medzinárodných basketbalových podujatiach.

Luis počas tréningu prípravky.

Čo Ťa priviedlo na Slovensko?

Túžba po spoznávaní nových kultúr a tradícií, ale predovšetkým spoznať rodnú zem a rodinu mojej manželky. 

Tvoje prvé skúsenosti s basketbalom na Slávii? Trénuješ najmenšiu kategóriu, ako sa Ti pozdávajú chalani?

To, že som mohol prísť na Slovensko a začať robiť to, čo ma napĺňa už od detstva – hranie basketbalu – je pre mňa vytúženým snom, ktorý mi v MBK AŠK Slávia umožnili. V mladých talentoch, ktoré mi boli zverené, vidím veľký potenciál a túžbu napredovať pod mojim vedením.

Vieme, že aj tvoja mama hrala za Kubu basketbal, vieš nám povedať niečo viac?

Moja mama má na Kube titul ,,Gloria”, čo je titul, ktorý sa udeľuje všetkým športovcom, ktorí dosiahli v športe vynikajúce výsledky. Už vo veku 14 rokov reprezentovala Kubu v prvom tíme krajiny. Bola nadšenou športovkyňou, mala vynikajúce výsledky, výbornú techniku, ktorá jej dopomohla pri medzinárodnej reprezentácii Kuby v Európe, Ázii, Afrike a Latinskej Amerike.

Luisova mama v akcii.

Ak sa situácia s Covid-om nezhorší, čaká Ťa prvý basketbalový kemp, sústredenie. Tešíš sa?

Som veľmi šťastný a vďačný za príležitosť, ktorú mi dáva chlapčenský klub. Basketbalový kemp mi umožní odovzdať deťom ešte viacej mojich skúseností a vedomostí, čím spoločne prispejeme k rozvoju basketbalu na Slávii a k upevneniu tímového ducha. A dúfam, že na oplátku sa zdokonalím v slovenčine.

Držíme Luisovi palce v entuziazme v tréningoch a želáme všetko dobré nielen v basketbale ale aj osobnom živote.

SLÁVIA DO TOHO!