Tréner Šušanský a jeho komentár k turnaju:

V nedeľu – 30 mája, sme mali možnosť zúčastniť sa priateľského turnaja mladších žiakov U13 v Nitre. Za čo sa hneď úvodom chcem poďakovať organizátorom za pozvanie a možnosť zahrať si. Na turnaj sme sa veľmi tešili, nakoľko to boli naše prvé, už dlhoočakávané zápasy po dlhej prerušenej sezóny.

Zo športového odborného pohľadu by sa očakávalo, že práve herný prejav a herné zručnosti, najviac poznamenané dlhou pauzou, budú kľúčové a rozhodujúce faktory zápasov. Avšak, opak bol pravdou. Samozrejme, nemôžem tvrdiť, že naša hra bola bezchybná a dokonalá, to vôbec nie. Čaká nás ešte dlhá a stránistá cesta.. no napriek tomu chalani ukázali, že basketbalovo dokážu konkurovať družstvám aj s väčšou hráčskou základňou a skúsenosťou ako sme my. Dovolím si teda tvrdiť, že v oboch zápasoch turnaja boli pre nás najrozhodujúcejšie dva faktory:

Prvý – bojovnosť, srdce a túžba po víťazstve. V ktorých nás súperi jednoznačne predčili. Z pohľadu trénera ma práve najviac mrzí táto skutočnosť. Je pre mňa nepochopiteľné, ako hráči, ktorí trénujú na sebe, obetujú čas tomu čo majú radi, prídu na zápasy, ktoré by mali byť najväčšou radosťou a odmenou za ich prácu, pristúpia k nim s odovzdanosťou a ležernosťou..

Druhý – kondičná stránka hry. No s blížiacim sa letom a letnými prázdninami bude v prípravnom období dosť času zlepšovať túto zložku.

Ako vždy vravím.. z chýb sa treba poučiť a skúsenosti, či už negatívne alebo pozitívne, vziať v náš prospech a pracovať na nich. Či už my tréneri, alebo hráči.. sme na jednej lodi. Verím tomu, že aj chalani si toto všetko uvedomujú a pristúpia ku všetkému zodpovednejšie. 

Hlavy určite nevešiame, ba naopak.. budeme chcieť ešte nejaké zápasy, ktoré nás preveria a budeme vedieť na čom pracovať, aby sme do najbližšej sezóny nastúpili čo najlepšie možne pripravený. 

Čo ma teší, je fakt, že na zápasy U13 chodia a zapájajú sa aj mladší hráči, ktorí dostávajú primerane minutáž v zápasoch a zbierajú tak skúsenosti na hru vo svojej kategórii. Touto cestou sa im chcem poďakovať za spolupatričnosť k družstvu a ich výkon, ktorým sa prezentovali. 

Samozrejme, v neposlednom rade gratulujem súperom za ich hru a víťazstvá. Súperovým trénerom za ich prácu s mládežou a súperovým hráčom prajem naďalej plno chuti a entuziazmu do tréningov a zápasov.

Fotogaléria z turnaja…