MBK ASK Slávia Trnava VS ŠBK GALAXY Košice 51 : 44
12:8 | 13:14 | 18:10 |8:12

Body Slávia: Koza Matej – 23 bodov; Jursa Jozef – 15 bodov; Karell Jakub – 7 bodov; Vacula Tobias – 4 body; Dzurek – 2 body

tréner Šušanský:

V Nedeľu – 20. marca, sme v úvodnom prvom kole nadstavbovej časti žiakov U14, privítali súpera z východu, Košice. So súperom sme si zmerali sily už v novembri na priateľskom domácom turnaji. Vedeli sme, že sa súper bude prezentovať rýchlym a dravým basketbalom, preto boli naše pokyny jasné – hrať s nasadením a srdcom, no nie zbrko, ale rozumne. 

Úvod zápasu sa nám podarilo zachytiť, kedy sme do značnej miery riešili obranné a útočné situácie správne, no všachu sme samých seba držali mizernou úspešnosťou v zakončeniach. Túto skutočnosť považujem za smolnu, nakoľko namiesto pohody na našej strane z bodového odskoku od silného súpera, sme sa trápili a držali zápas vo vyrovnaní. Bohužiaľ, spomínané strelecké trápenie nás prenasledovalo celý zápas. Toto ovplyvnilo aj celkový dojem a prezentovanie našej hry, ktorú mohli diváci v mestskej športovej hale vidieť. Za rozhodujúci faktor teda považujem bojovnosť hráčov a konečne ich chtíč po víťazstve, ktorý možno pre tento krát bol väčší ako súperov.

Súperovi chcem touto cestou poďakovať za zápas a verím, že ich pobyt na západe bol príjemný a cesta bola bez väčších komplikácií.

Jednotlivo by som rád pochválil Jozefa Jursu, ktorý posledné mesiace podáva výborné tréningové nasadenie a prejavuje sa ako dôležitá opora našej hry. Ďalej, Mateja Kozu, ako hráča, ktorý dokáže na seba vziať zodpovednosť, kedy je to potrebné a potiahnuť chalanov k lepším výkonom. Výborne mu sekundujú chlapci zo serede, ktorí k nám chodia vypomáhať a prinášajú pozitívnu „krv“ do našej hry. Pochváliť chcem aj Jakuba Karella za jeho prístup k tréningom a zápasom, a keď premýšľa a nehrá zbrklo, vie do našej hry vniesť potrebný basketbalový kľud. Vo výbornom svetle sa ukazuje taktiež Tobias Vacula, ktorý jednoznačne napreduje hráčsky vpred. Rovnako by som prirovnal aj Simona Bucala, ktorý však ešte mierne potrebuje doľadiť svoju zápasovú prax, no všetko nahrádza kolektívnym duchom. Veľká pochvala patrí aj Filipovi Polakovičovi a Michalovi Bažíkovy za to, ako poctivo a tvrdo pristupujú k tréningom. 

Mrzí ma výpadok zranených a chorých hráčov, no teraz je dôležité, aby sa dali čo najskôr dokopy a čím skôr sa do družstva vrátili k chalanom. No som nesmierne hrdý na to, že aj napriek nepriaznivým ich okolnostiam sa aktívne prídu pozerať na tréning, či zakaždím sú pri chalanoch na striedačke a podporujú ich.

Aj keď píšem komentár k družstvu U14, považujem za potrebné spomenúť chlapcov U15, nakoľko naše tréningové jednotky sú spojené. Ich tréningová nasadenosť a prístup naberajú na obrátkach a aj toto posúva ich samotných, ale aj mladších chlapcov vpred k lepším basketbalovým výkonom. 

Dúfam, že keď som sa už aj takto individuálne rozpísal, že si moje slová chalani uvedomia a zoberú k srdcu a budeme sa ďalej vo svojej hre zlepšovať. Treba si však toto všetko udržať, nepoľavovať a pracovať stále tvrdšie a tvrdšie.